ARA

yavru tavşan

annesi tinerciler tarafından öldürülünce ortada kalan, tavşan süt anne bulunmazsa yaşamını kaybedecek olan 1-2 günlük yavrucak. ilanı tavşanlara karşı hassasiyetimi bilen biri iletti.

yeni anne olan tavşanı bulunan veya böyle bir tavşan bilen birilerinin mutlaka bu ilan sahibine ulaşarak yavruyu süt anneye ulaştırmalarını öneririm. duyarlı davranıp zihnimizi zorlamak, biraz çaba gösterip böyle bir süt anne olacak anne tavşan bulup yavrucağı ona emanet etmek dünyada sadece 1-2 günlük yaşama sahip olan masum bir canın hayatını kurtarmaya vesile olacaktır.

ek: çok önemli bir durum. böyle bir süt anne bilen birileri yoksa bile aklımıza gelebilecek her türlü çözüm önerimizi de iletelim lütfen ilgili ilan sahibine.
tavşanlar otobur oldukları ve süt, süt ürünleri anında ölüme sebebiyet verdiği için tavşanlara süt anne bulunması elzemdir. zira yavru kediler gibi sulandırılmış sütü şırıngayla vermek suretiyle yaşatılamazlar. tavşanalra asla ve kat'a inek v.s. sütü verilmez.                *********

ÖNEMLİ: bu tür durumlarda kedi ve köpekler için acil müdahale etmek amacıyla yavru kedi/köpek süt tozu bulunmaktadır. ancak annesini bir şekilde kaybetmiş, yeni doğan yavru tavşanlar için bu tür süt tozu bulmak çok zordur. yıllar öncesinden hatırladığım kadarıyla bir online pet alışveriş sitesinde mevcuttu tavşanlar için süt tozu ancak sonrada aynı kuruma sorduğumda ellerinde artık bulunmadığını belirtmişlerdi. 
herhangi bir şekilde türkiye veya yurtdışında yavru tavşan için süt tozuna rastlayanlara mutlaka ilgili ürünün linkini turseng@gmail.com adresine göndermelerini önermekteyim.