Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

yedikule hayvan barınağı

sevginin resmi

barınak fatih bölgesinde ve hem barınağa, hem de civardaki canlara yoğun bir ilgi ve sevgi bulunmakta bu semtte. resimde hayvan sevgisine sahip gerçek bir insan ve solda da yine aynı ntelikteki meral olcay bulunmakta
güzel resim 

*******
fedakarlığını takdir ettiğim, kendisini barınağa vakfederek türkiye'de barınak denilince akla ilk gelen yer olmasını sağlayan, yedikule hayvan barınağının yöneticisi meral olcay'ın şöyle bir duyurusuna denk gelince, her ne kadar "bilinen, popüler, barınak denilince akla ilk gelen değil, hiç akla gelmeyen, bilinmeyen barınakları tercih edilmesi gerektiğini" her zaman özellikle vurgulayarak ve sıklıkla belirtsem de, "engelli" kelimesini görünce engelli canlara yönelik hassasiyetim nedeniyle duyurmaya karar verdim. 


not: hem ekşisözlük'ten gelen alışkanlık, hem de gerçekten son derece rahat olması sebebiyle küçük harflerle yazan biri olarak alttaki duyuruyu böyle baştan sona melih gökçek style - caps lock açık yayınlamak biraz garip hissettirdi. 

ÖNEMLİ! yedikule hayvan barınağı duyurusudur! 
"3000 KOPEK 95 ENGELLI KEDİ İLE BIRLIKTE YASIYORUZ.. TAM BIR TUKETIM FABRIKASI OLAN BARINAĞIMIZIN ACİLEN MAMAYA,SÜTE VE BİSKUVİYE İHTİYACI VAR.. DEPOMUZDA BIZI, IKI GUN IDARE EDECEK MAMAMIZ VAR. DOSTLARIMIZDAN UMUDUMUZ VAR. DESTEKLERINIZI BEKLIYORUZ." 

istanbul ve civarındaki hayvan haklarına duyarlı herkese bu barınağa ihtiyacı olan yiyeceği temin etmesini önermekteyim ivedilikle. 

ayrıca çok sayıda bilinmeyen, popüler olmayan, gözden ve doğal olarak kalpten de uzak çok sayıda hayvan barınağının adreslerine bu linkten erişebilir, yardım gönderebilir, ziyaret edebilir, gönüllü olabilir, candostu edinebilirsiniz. 
türkiye hayvan barınakları listesi - linke tıklayın, barınak listesi için.

daha önce de görerek pek beğendiğim bu resimleri yayınlamak üzere ararken, çok eski tarihte görmüş olmam hasebiyle bulamayacağımı düşünmüştüm ama gel gör ki, elimle koymuş gibi hemen buldum ve buraya eklemekteyim. 
konuya ilişkin görüşlerime sitede arama kısmından "DİN" kelimesini aratarak ulaşabilirsiniz. ayrıca, zeynep kaptan diye de aratılmalı, ilgili yazılarım okunmalı. 
kısaca, dindar bir hayvan hakları savunucusu olduğumu ve islam dininin hayvan sevgisi ve hayvan haklarını gözeten, koruyan bir din olduğunun bilinmesi gerektiğini belirtmek isterim. islam ve hayvan haklarına yönelik daha sonra diğer yazılarıma ek olarak yeni ve detaylı yazılar yazacağım inşallah. 
"islam dini ve hayvan haklarına" yönelik toplumun bir kesiminde maalesef yanlış bilgi ve önyargı bulunmakta.