Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

baumax - kaz tüyü satan marka

  • "işkence sonucu elde edilen kaz tüyü ürünler üretmekte/satmakta bir beis görmeyen, hayvan haklarına duyarlı ve aldığı ürünün elde edilme sürecine yönelik hassasiyeti bulunan herkes tarafından kaz tüyü ürün üreticisi/satıcısı olarak bilinmesi ve kaz tüyü satışından vazgeçene kadar boykot edilmesi gereken marka. 
detaylı bilgi için: (bkz: kaz tüyü vahşeti)"
  • bu entry kaz tüyü kullanan üreten satan markalar başlığındaki entry'mden alıntıdır. google'da araştırıp sözlükteki başlığına ulaşanların, bu markanın kaz tüyü işkencesine katkı sağlayan markalardan olduğunu bilmesi/öğrenmesi amacıyla buraya da eklenmiştir. bu kurumun kaz tüyü ürünler satmasına email/faks/tel yoluyla tepki gösterilebileceği gibi mağazadaki şikayet formları da doldurulmak suretiyle tepki verilebilir. 
  • ek: kuş tüyü bilindiği üzere diğer hayvan tüylerinden farklı yapıda olup, kökü mevcuttur, tırnak yapısındadır. azericede bu özellikleri nedeniyle tüy denmez, özel adı vardır - lelek denir. açık "e" harfi ile yazılır ve okunur. 
  • tüy vahşeti tam yansıtmıyor, sanki vücut üzerindeki tüycükler çekiliyormuş gibi canlı canlı. öyle değil halbuki, zavallı kazların vücudundan bu lelekler kökleri ile birlikte sertçe çekilerek alınmaktadır ve bu işlem maalesef son derece acı vericidir. ilgili başlıktaki video'da zaten çoğu kazın bu acıya dayanamayarak nefessiz kaldıkları, yaralandıkları, öldükleri görülmektedir. 
  • sıklıkla blog'daki ilgili yayına yoğun şekilde ilgi gösterildiğini fark ediyor ve bunca çabaya rağmen halen çok sayıda insanın maalesef bu kaz tüyü işkencesi gerçeğinden bihaber olduğunu, yeni öğrendiklerini ve yaymaya çalıştıklarını anlıyorum. 
  • bir kaç kez vurguladığım gibi özellikle soğuk havalar gelirken kaz tüyü yorgan/yastık/mont/tulum v.s. satışları başlayacağından, buna engel olmak, her yerde kaz tüyü vahşetini tekrar tekrar duyurup hatırlatmak, insanları kaz tüyü dehşetine katkı sağlamaktan alıkoymak gerekmektedir. 
  • bu arada 1 adet yorgan için tam 75 kaz canlı canlı yolunmaktadır. bunu bilelim, buna göre davranalım. bildiklerimizi çevremize aktaralım. hayvan hakları ihlallerini önlemek adına, hayvan haklarıyla ilgili öğrendiğimiz her bilgiyi diğerlerine aktarmakla yükümlüyüz, unutmayalım!