Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

carrefour

  • bafra şubesinin camekanlı restoranında yemek yiyen müşterileri izlediği gerekçesiyle bir sokak köpeğini belediyeye şikayet etmek suretiyle barınağa aldırdığı belirtilen, bu yönüyle hayvan düşmanı kurumlar arasında yer aldığı iddia edilen marketler zinciri.

  • hayvan hakları açısından çok sayıda ihlal haberi alınmakta olan bu ile bağlı bir diğer ilçe olan vezirköprüde barınak çalışanları tarafından aç bırakılmakta olan canların, bir diğer köpeğe saldırarak parçaladıklarına, bu olay esnasında barınak çalışanlarının ortaya çıkarak müdahale edip, saldırıya uğrayan köpeği kurtarmadıklarına dair video'nun da bulunduğu olayın şikayet dilekçesi daha önce hazırlanmıştı tarafımdan:
  • http://www.turseng.com/...rkopru-hayvan-barinagi.html
  • uyarı: +18, kalp, ruh ve sinir hastaları ile reşit olmayan şahısların dikkatli olması önerilir. 

  • bu canın merkez mi, yoksa bu ve benzer vahşet barınaklarından birine mi alındığına dair kesin bilgi mevcut değil. sosyal medyada aktif duyarlı şahıslar olaya yönelik detaylı bilgi edinip, hangi barınakta olduğunu paylaşırsa bu canın iyi olur. böylece hem ilgili şubeye tepki gösterilir köpeğin resimleri ile birlikte, hem il ormana şikayet edilir, hem de canın sahiplenmesine yönelik çalışmalar yapılır.