Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

KAZ TÜYÜ VAHŞETİ - 1 YORGAN 75 KAZ DEMEK


  • kaz tüyü vahşetinin unutulmaması, her daim hatırlanması gerekmektedir. bir süre önce sitenin istatistikler bölümünde kaz tüyü işkencesi başlıklı makaleme şu anahtar kelimelerle ulaşılmış olduğunu görünce, tekrar hatırlatma zamanı geldiğini farkettim. anahtar kelimeler özetle şu şekildeydi: "kaz tüyü mont mağaza ankara" .
  • bunu görünce ya toplumun tamamına ulaşılarak kaz tüyü vahşeti hakkında bilgilendiremediğimizi yada daha kötüsü herkese ulaşılmış olduğunu ancak bazılarının satın aldığı ürünün nereden geldiği konusunda hassas olmadığını düşündüm. umarım ilk düşüncem geçerlidir ve bu yayınla tekrar hatırlatarak toplumun ulaşılamayan kısmına da ulaşarak, kış da yaklaşırken kaz tüyü ürünler satın alınmasına engel olmayı başarırız. çevremize kaz tüyü vahşetinden sıkça bahsedip, ilgili makale ve görsellere yönlendirmek, hatta sadece türkiye toplumu ile sınırlı kalmamak ve tüm dünyaya ulaşarak, bilgileri ulaştırarak tüm dünyada kaz tüyü ürün satın alınmasına engel olmak, böylece talebi azaltarak arzı ortadan kaldırmak, son kertede kaz tüyü üretimini tamamen yasaklatmak gerekmektedir. ilgili makalem, diğer dillere çevrilerek kaynak linkini fikri haklar yasası hükümleri gereği mutlaka belirtmek koşuluyla yabancı site/blog/forumlarda yayınlanabilir. bu izin yalnızca yabancı yayın organları için geçerli olup, türkiye'deki şahıs/kurum/kuruluşlar verilen bu izinden yararlanamazlar. link verilse dahi makalelerimi kopyalayarak başka mecralarda yayınlayamazlar. aksi takdirde fikri hak ihlali uyarınca ilgili hukuki prosedür takip edilir.

http://www.turseng.com/2013/02/kaz-tuyu-iskencesi-kaz-tuyu-urunleri.html - ilk makale, detaylı bilgi edinmek için linke gidin.

  • kaz tüyü vahşetine yönelik ilgili video'yu tekrar yayınlamaktayım. mutlaka çevrenize duyurun, kaz tüyü işkencesinden haberdar olmayanları haberdar edin. hayvan haklarına yönelik bilip de anlatmadığımız bilginin vebali üzerimizde kalmaktadır zira bu durumda bilmeyen şahıslar örn kaz tüyü ürünler satın almakta ve böylece çok sayıda kaz işkenceye maruz kalarak nefessiz bırakılarak yaralanmakta, ölmektedir.
  • 1 adet yorgan için 75 kazın işkenceye tabi tutulduğu gerçeğini öğrenen herkes bunu anlatmakla, toplumu bilinçlendirmekle yükümlüdür.