Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

kaz tüyü vahşeti - yeni yazı

bu da başka bir eziyet, türkiye'de bu tür eziyet ederek taşıma işlemine rastlanması halinde hemen bulunduğunuz ilin orman ve su işleri müdürlüğüne ilgili embesili plaka no. ile şikayet edin.
 • aralıklarla hatırlatılması gereken yasal işkence.
  özellikle hayvan haklarına bigane ve sorumsuz ulusal medyada sıklıkla "x şehrinde kaz tüyü üretimi arttı", "beyaz altın" v.s. şeklinde abuk ve düşüncesiz, o "beyaz altın"daki kanı/işkenceyi/acıyı/ölümü görmezden gelen cümleler içeren haberlerle empoze edildiğini dikkate alarak unutmamak/unutturmamak, her daim her yolla herkese hatırlatmak gerekmektedir bu vahşeti/eziyeti.

  havalar soğurken kaz tüyü üreten/satan/kullanan markaların reklamlarının da etkisiyle zaten hayvan haklarına duyarsız olması nedeniyle kullandığı ürünün nereden geldiğine, nasıl elde edildiğine önem vermeyen tüketim toplumu yine kaz tüyü mont, kaban, yelek, tulum, yorgan v.s. almaya başlayacaktır. buna engel olmak, kaz tüyü ürünlerin nasıl elde edildiğini hatırlatmak hayvan haklarına yönelik atılmış önemli ve amacauygun adımlardan olacaktır.

  özetle, kaz tüyü işkencedir/vahşettir! asla kullanılmamalı, satın alınmamalı, üreten firmalar çeşitli yöntemlerle uyarılarak üretimden vazgeçmeleri talep edilmeli, üretime devam eden firmalar boykot edilmelidir!
  ilaveten bilinçlendirici yayınlar geniş çevrelere ulaştırılmalı, herkes kaz tüyü ürünlerin nasıl üretildiğinden haberdar edilmelidir.
  bilenler olarak bilmeyenlere anlatmak bizim yükümlülüğümüz.
  bilmediklerinden sorumlu değiller, bilseler yapmazlardı!

  http://www.turseng.com/...cesi-kaz-tuyu-urunleri.html - kaz tüyü vahşeti yazı ve videolar linkte.