ARA

kediler soğuk havalarda motora sığınır

bu resmi kopyalayarak çok sayıda çıktı alın ve tüm araçların sileceklerine takın!
kapalı mekanlara sığınma eğiliminde olmaları hasebiyle araç motorlarına özellikle kışın soğuktan korunma faktörünün eklenmesi ile sığınan canların akibetinin olumsuz olmaması için dikkat edilmesi gereken önerme.

kediler, özellikle yavru olanları küçücük, kuytu yerlere sığınmakta ustadırlar. bugün bahçeye canların su içmesi amacıyla koymakta olduğumuz, ortadan kesilmiş 5 lt.lik pet şişelerden birisinin içinde kıvrılıp uyumakta olan bir kedi can görünce* yine aklıma geldi bu konu ve uyarı zamanı geldiğini fark ettim. hayvan haklarına yönelik çalışmalarda en fazla dikkat etmeye çalıştığım husus devamlılıktır. bu tür hayvan hakları ihlalleri ve tehlikelerine yönelik, genel olarak tüm hayvan hakları konularına yönelik sıklıkla tekrar hatırlatma yoluna giderim zira bu olaylar bir kereliğe mahsus değildir. devam etmektedir, bu nedenle her vesileyle hatırlatılması gerekmektedir.

diğer entry'lerde de belirtildiği üzere her kış "aracınızı çalıştırmadan önce kaputa vurun, kediler soğuk havalarda motora sığınır" şeklinde çok sayıda not hazırlar ve her yere dağıtırız ben ve çevrem. hayvan haklarına duyarlı herkese bu eylemi gerçekleştirmesini önermekteyim. bu tür notlar bırakma/dağıtma eylemi ta 2007 yılından itibaren hayvanseverler tarafından yoğun şekilde yapılmakta olan, canların motor içinde feci şekilde parçalanmaması için son derece faydalı bir işlemdir.