Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

"lütfen kedi ve köpeklerinizi yaklaştırmayınız" şeklinde uyarı

ilgili belediyeye görsel ve açık adres bilgileri ile şikayet edilmesi halinde idari para cezası uygulanması sağlanabilecek hayvan düşmanı ve ivedilikle protesto edilmesi gereken absürt işletmenin abuk uyarısı. çevreye yazı, uyarı, duyuru, ilan v.s. keyfi uygulamalarla yapıştırılamaz, asılamaz. kamuya ait, ortak kullanım alanlarına bu tür yazı ve görsellerin yapıştırılması izne tabidir. 
bunun dışında ilgili işletme sözlüğün yanısıra twitter ve facebook gibi sosyal ağlarda isim verilip ilgili görsel de belirtilmek suretiyle protesto edilebilir. bu durumda çok sayıda insan bu hayvan düşmanı dükandan alış veriş yapmayı bırakacaktır. iletişim bilgileri de verilirse email/tel. aracılığıyla da tepki gösterilebilir. 

zira uyarıdan anlaşıldığı üzere sahipli hayvanların uzak tutulmasına yönelik olup, kendi kedi ve köpekleri ile dolaşanları ve mekana bu canlarla girmek isteyenleri uzak tutmayı amaçlamakla birlikte, sahipsiz olanlar muhtemelen tekme atmak, üzerlerine çeşitli sıvılar dökülmek suretiyle kovuluyor, uzaklaştırılıyordur. bu uyarıdan bu husus apaçık anlaşılmaktadır. 
özetle, adı ifşa edilmeli bu hayvan düşmanı mekanın.


not: bu entry sözlükte ilgili başlık altında verile bir bilgi nedeniyle yazılmıştır.  "kadıköy halitağa caddesinde bulunan bir simit dünyası dükkanının yakınındaki ağaca şeffaf dosya ve koli bandı yardımıyla kondurulmuş yazı." diye söz etmiş bu uyarıyı ilgili caddedeki işletmenin yakınındaki ağaca asılmış surette gören yazar "londonselic"  nick'li arkadaş.  
bu işletmenin adı henüz tarafıma ulaşmadı. ulaşınca ayrıca ismen belirteceğim. ancak kadıköy, halitağa civarını bilenlere, bu caddede bu hayvan düşmanı yazıya denk gelenlere önerim, bu yasadışı uyarıyı koparıp atmakla birlikte ilgili işletmeye giderek yetkilileri ile görüşüp tepki gösterilmesi, bu hayvan düşmanı tavrın devam etmesi halinde boykot eyleminin sürdürülerek söz konusu işletmeden alış veriş yapılmayacağı ve hiç bir surette yararlanılmayacağı ve de çevreye de anlatılacağının bildirilmesidir.