Öne Çıkan Yayın

TIP ALANINDA VE KOZMETİK SEKTÖRÜNDE HAYVANLAR ÜZERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN DENEYLER

Tavşanların ve diğer hayvanların son derece kötü koşullarda barındırıldığı ve eziyet edildiği diğer alanlar da tıp ve kozmetik sektörüd...

29 Eylül 2013 Pazar

TEKİRDAĞ YENİÇİFTLİK HAYVAN BARINAĞINDA YENİ KATLİAM! ŞİKAYETE DEVAM - DİLEKÇEYE KATILIM

02.06.14 tarihli güncelleme:
çizgiyle ayrılan alt kısımdaki yazı ve fotolar 29 Eylül 2013 tarihli.
tekirdağ'da bulunan iki barınak - marmara ereğli ve yeniçiftlik barınaklarına dair gönüllülerden gelen yardım talebi üzerine yazmış olduğum yazı ve linkteki şikayet dilekçesi.
üzerinden aylar geçiyor, yine bugün itibariyle sosyal ağlarda tekirdağ, yeniçiftlik barınağında yaşanan açlık, susuzluk, bakımsızlık ve hastalık nedeniyle yaşamlarını kaybeden canların foto ve bilgileri yayılıyor.
alttaki fotolar güncel. barınaktaki canlar aç, susuz ve hasta. halihazırda belediye başkanı ibrahim uyan isimli şahsın inatla barınağa mama ve veteriner hizmeti temin etmemesi sebebiyle yaşamlarını kaybetmeye devam ediyorlar.
konuyla ilgili takip edilecek yollar:
1. barınak koşullarının düzeltilmesi ve kaybedilen yaşamların hesabının sorulması için linkteki şikayet dilekçesini,bu yayındaki fotoları da ekleyerek tekirdağ orman ve su işleri bölge müdürlüğüne göndermek.
2. tekirdağ belediyesinin chp'li olması hasebiyle, chp yönetimine, chp'li hayvansever olduklarını iddia eden milletvekillerine email/faks/twitter/facebook v.s. aracılığıyla ulaşarak yıllardır süregelen soruna kalıcı çözüm bulunması ve sorumluların yaptırıma tabi tutulması için şikayette bulunmak, tepki göstrmek.
3. belediye başkanlığını arayarak barınakta bulunan canların açlık susuzluk, hastalık ve bakımsızlık nedeniyle bilerek isteyerek öldürülmesine ciddi tepki göstermek. Yeniçiftlik Belediyesi
Adres: Merkez Mah., Yeniçiftlik/Tekirdağ
Telefon: (0282) 644 1711
4. belediye başkanlığı tepkiler üzerine barınağa mama temin edene kadar barınak gönüllülerine bir an önce bu canları doyurmaları için mama göndermek.
mama gönderilecek adres: ADRES: SEVİN ASMA, Kamaradere Mah. Servis Yolu Cad. Etap Sitesi No: 17 Marmara Ereğlisi/Tekirdağ Tel: 0544 659 99 71

http://www.turseng.com/...ayvan-barinaginda-yeni.html - şikayet dilekçesi linki (dilekçeyi kopyalayıp bir başka sorumsuz idari kurum olan orman ve su işleri bölge müdürlüğüne tekrar tekrar göndermek gerekmektedir, sorumsuzluklarına son vermeleri, görevlerini gereği gibi yaparak ilgili barınağı denetlemeleri, ilgili yaptırımlara hükmetmeleri, belediye yetkililerinin veterinerlik hizmetlerini gerekli şekilde yerine getirmelerini sağlamaları için, not: dilekçedeki marmara ereğli hayvan barınağı kısmındaki marmara ereğli kelimelerini yeniçiftlik kelimesi ile değiştirin, dilekçeyi göndermeden önce), yeni ve eski barınak vahşetlerine dair görseller ve dilekçenin gönderileceği makam bilgileri yer almaktadır. 
uyarı: ++18, kalp, ruh ve sinir hastaları ile reşit olmayan şahısların dikkatli olması önerilmektedir! ++18
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
29 Eylül 2013
  • aylar önce marmara ereğli hayvan barınağına yönelik çok sayıda şikayetin yer aldığı bir email almış ve bu barınakla ilgilenmeye çalışan hayvan hakları savunucusunun bu emailde sunduğu resim ve şikayetlere dayanarak barınağın bu hale gelmesine sebep olan, çok sayıda canın açlık, susuzluk ve hastalıktan ölmesine göz yuman ilgililer hakkında şikayet dilekçesi hazırlamıştım. yoğun bir katılımla ilgili makamlara gönderilen dilekçeye ilgili makamdan hızlı bir şekilde yanıt gelmişti. buna göre, şikayet üzerine barınağa hemen giderek inceleme yaptıklarını, çok fazla sorunla karşılaşmadıklarını, buradaki köpeklerin besili olduklarını, çok iyi bakıldıklarını, sadece veterinerlik hizmetlerinin aksadığını, bunu da çözeceklerini belirtmişlerdi. bundan sonraki bizzat yerinde takip edilmesi gereken hukuki yol ve prosedürleri detaylı şekilde ilgili hayvan hakları savunucusu arkadaşa yazmış ve olayın takip edilmesini, peşinin bırakılmamasını belirtmiştim.


  • bugün yeni görüntüler ve detaylar geldi bu sefer başka bir hayvan hakları savunucusundan. dayanması zor, kalp burkan, dehşete düşüren görüntü ve detaylar bunlar. ilgili dilekçeyi tekrar kopyalayarak, ilişiğine bu yeni katliam vakalarının görüntülerini de ekleyerek belirttiğim adreslere göndermek ve yoğun şekilde katılım gerek.

http://www.turseng.com/2013/07/marmara-eregli-barinagina-dair-sikayet.html - şikayet dilekçesi linki bu. alttaki resimleri kopyalayarak dilekçe ile birlikte linkte belirttiğim email adreslerine gönderin.

  • alttaki bu resimler marmara ereğli ve yeniçiftlik barınaklarında çekildi canları beslemeye giden ve bu korkunç durumla karşılaşan hayvan hakları savunucusu tarafından:

"AYFER KARTAL:
Marmara Ereğli ve Yeniçiftlik BARINAKLARI 
"İlk kez ne yazacağımı bilmiyorum, hala burnumda ceset kokuları, halen gözümde can çekişen evlatlarımın görüntüsü..
5 senedir bu barınakların gönüllüsüyüm yaz demedim ,kar demedim asla pes etmedim. Ama bu gün isyan ettim...Bu gün ilk kez hıçkırıklarla bağıra bağıra ağladım. Oysa ben bu gün evlatları doyurmaya gitmiştim...
Doyuramadım onları.... 
En son 10 gün önce görmüştüm , hatta şeker gibiler demiştim. Bu gün hepsinin tek tek ölülerini topladım. Bir değil iki değil, on değil...Günler öncesinden ölmüşler. Hepsi kurtlanmışlar da kapılarını açan olmamış. 
Hele Ereğli barınakta bir evlat koltuğunda uykuya yatmış gibi ölüme yatmış. Diğer bir evlat onlar yatsınlar diye konulan bir karyola koluna patisini sıkıştırmış. Kimbilir kaç gün bağırarak can çekişmiş de duyan olmamış.
Kime isyan edeyim ben?
Ben şimdi kime???
İçim yanıyor evlatlarıma.
Sorumluları ceza almayacak mı?
Barınakta açlıktan susuzluktan ölen bu canların hesabı sorulamayacak mı?
İYİ UYKULAR BENİM GÜNAHSIZ MELEKLERİM ARTIK ACI YOK AÇLIK YOK."

Yeniçiftlik Belediyesi
Adres: Merkez Mah., Yeniçiftlik/Tekirdağ
Telefon:(0282) 644 1711"


RESİMLER:

hayvanseverin şikayet metninde bahsettiği patisi sıkışıp günlerce çıkaramadan, muhtemelen açlık ve susuzluğun getirdiği halsizlikten kurtulmaya gücü yetmeyen, acı içinde can çekişerek ölen canın resmi