Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

the north face

kaz tüyü vahşeti - the north face markası bu vahşete ortak olanlardan. bu markanın hiç bir ürününü almayın, kullanmayın, kullananları uyarın. kaz tüyü vahşetinin mimarlarından olan the north face markasını boykot! 

(bkz: kaz tüyü kullanan üreten satan markalar)
(bkz: kaz tüyü vahşeti)

                                                         *******  

"başarılı" olarak addedilen tekstil, mont, tulum v.s. ürünlerinde işkence sonucu elde edilen kaz tüyü kullandığı için tercih edilmemesi gereken marka. işkenceden kasıt özellikle macaristan, çin ve sibirya'dan tüm dünyaya ithal edilen kaz tüyünün, kazlar canlıyken, üzerilerinden koparılarak alınması, canlı canlı yolunmasıdır.
detaylı bilgi için sözlükteki başlıklar diğer entry'de verilmekle birlikte, görseller için: http://www.turseng.com/...cesi-kaz-tuyu-urunleri.html

ek: 1 yorgan için tam 75 kaz canlı canlı yolunmaktadır. türkiye'de örn. 2008 yılında tam 5 milyon yastık, 500 bin yorgan üretilmiştir ithal edilen bu işkence mamülünden yararlanılarak. bu durumda ne kadar çok kazın canlı canlı yolunmak suretiyle işkenceye tabi tutulduğu apaçık görülmektedir.
özetle hayvan haklarına duyarlı herkes tarafından boykot edilmesi gereken markalardandır, talebin azalması halinde arzın, dolayısıyla işkencenin azalacağı da bilinmelidir. bilmeyenlere bildirilmelidir.