Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

balık beslenmesi için süs ampul akvaryum satmak - LAMBARYUM SAÇMALIĞI

ampül formatlı akvaryum - lambaryum - insanoğlunun hayvanlara yönelik son saçmalığı
hayvan hakları ihlalidir. bu ihlale ilişkin 3 yola aynı anda gidilir.

1. hayvanları koruma kanununun konuyla ilgili dilekçede belirtilen hükümlerine aykırılık oluşturmakta olduğundan yine dilekçede yer alan yaptırımların uygulanması suretiyle bu hayvan hakları ihlalini ortadan kaldırmak mümkün. bu oyuncağı kullanan embesillerin görülmesi halinde hemen linkteki dilekçe olaya uyarlanarak il orman ve su işleri müdürlüğüne şikayet başvurusu yapılır. bu durumda balıklara işkence eden söz konusu embesillere ilgili yaptırımlar uygulanır. detaylar için linke gidilebilir, tekrar tekrar her entry'de belirtmek zaman alıyor. http://www.turseng.com/...na-eziyet-eden-sahslar.html

2. bu hayvan haklarına aykırılık oluşturan oyuncak üreticisi/satıcısı yine orman ve su işleri bakanlığına bir emaille şikayet edilir. bu durumda bu üretim orman ve su işleri bakanlığı tarafından durdurulur hayvan haklarına aykırı olması hasebiyle. zira ev ve süs hayvanları yönetmeliğinde evcil hayvanların bakılacağı minimum mekan detaylı olarak yer almaktadır. balık/kuş/tavşan/kedi/köpek v.s. tüm evcillerin burada belirtilen minimum alandan küçük bir yerde bakılması hali h.k.k. ve yönetmeliğe aykırılık oluşturmakta olup, yasaktır, yaptırımları mevcuttur.

3. http://www.buldumbuldum.com/sayfa/1000002.aspx - iletişim bölümünden bu satıcılara ulaşarak tepki göstermek de işe yarayacaktır. bu ürünler siteden kaldırılmazsa sitenin protesto edileceğini, asla alış veriş yapılmayacağını ve her yerde kötü reklamlarının yapılacağını belirtmek ikna edici olacaktır.

canlı anahtarlıklar için de aynı yollar takip edilecektir. sadece üzüntülerimizi belirterek, burada ve sosyal ağlarda, herhangi bir yaptırım uygulatma yoluna gitmemek adil bir davranış olmayacaktır. bu nedenle üzüldükten sonra hemen ilgili başvuruları yapmak, canları kurtarmak gerek. ilgili hayvan hakları ihlallerini gidermek gerek.


güncelleme: 22.02.15 tarihi itibariyle bu güncel bilgiyi eklemekteyim. hayvan haklarına duyarlı çok sayıda gerçek insanın verdiği tepki ve uğraşlar sonucunda bu ürün piyasadan kaldırılmış, firmaya ait site kapanmış, muhtemelen bu firma da tasfiye edilmiştir zira artık herhangi bir bilgiye ulaşmak mümkün değildir bu hayvan haklarına duyarsız firmayla ilgili. görüldüğü üzere bu tür hayvan hakları ihlallerinde üzülmekle yetinmemek, harekete geçmek, hukuki yolları takip etmek gerekmektedir sonuca ulaşabilmek adına.