Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

LAMBARYUM SAÇMALIĞI - 2.

bu uyduruk olduğu kadar hayvan haklarına da aykırı abuk ürünün adı LAMBARYUM'muş. aklınızda iyi tutun, gördüğünüz, denk geldiğiniz her yerde hemen iletişime geçerek satıcısına hayvan hakları ihlali oluşturan bu ürünü derhal portföyünden kaldırmasını belirtin, mutlaka bu zımbırtı ürünü satıştan kaldırtın. hayvanların yaşam hakkını ihlal eden, canları hiçe sayan, canları oyuncak olarak görüp tek derdi sırtlarından gelir elde etmek olan bu tür kanlı tacirlere fırsat vermeyin. BOYKOT!!!

*****
satışta olduğu her yere hayvan hakları adına derhal müdahale edilmesi gerekmektedir.

satışını yapmakta olan siteler, mağazalar v.s. her kurum ve kuruluş, bu ürünün hayvan hakları ihlali oluşturduğu belirtilerek uyarılmalı.
2. olarak diğer entry'de de belirttiğim üzere ürünün satıştan kaldırılması ve üretiminin durdurulması için http://www.ormansu.gov.tr/osb/AnaSayfa.aspx?sflang=tr ilgili bakanlığa şikayet emaili atılması gerekmektedir. twitter'dan ilgili bakan veysel eroğlu'na ürün linkleri tweet atılarak dikkati bu hayvan hakları ihlaline çekilebilir.

ürün adı lambaryum olup, üretici bilgilerine ulaşamadım. daha detaylı araştırıp üretici bilgilerine ulaşabilecek olanlar, üretici bilgilerini burada paylaşırsa sevinirim. zira bakanlığa şikayet etmek için üretici/ithalatçı bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır.

ek: üretici bilgilerini iletenlere teşekkürler. görsellerden aradığım için bulamamıştım.
bu ürünü satan sadece bu buldumbuldum sitesi değil, onlarca e-ticaret sitesi bu ürüne yer vermektedir. tamamının iletişim bölümlerinden uyarılması gerek, ürünü satıştan kaldırması yönünde. gittigidiyor, grupfoni v.s. onlarca site maalesef bu uyduruk ve abuk ürünü satmakta. lambaryum diye google aratarak satış yapmakta olan sitelere ulaşmak ve bu yönde uyarmak mümkün.

üreticinin üretime son vermesi ve ürünü pazarlamadan vazgeçmesi için belirttiğim gibi orman ve su işleri bakanlığına şikayet edilecek, üretici sitesinin linki verilerek.
twitterda ise orman ve su işleri bakanlığı ve bakana ulaşarak bu hayvan hakları ihlalini bildirmek de yine etkili bir yöntemdir.
https://twitter.com/veyseleroglu
https://twitter.com/ormanvesuisleri


güncelleme: 22.02.15 tarihi itibariyle bu güncel bilgiyi eklemekteyim. hayvan haklarına duyarlı çok sayıda gerçek insanın verdiği tepki ve uğraşlar sonucunda bu ürün piyasadan kaldırılmış, firmaya ait site kapanmış, muhtemelen bu firma da tasfiye edilmiştir zira artık herhangi bir bilgiye ulaşmak mümkün değildir bu hayvan haklarına duyarsız firmayla ilgili. görüldüğü üzere bu tür hayvan hakları ihlallerinde üzülmekle yetinmemek, harekete geçmek, hukuki yolları takip etmek gerekmektedir sonuca ulaşabilmek adına.