Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

papağan ve orman beslemesine dair

bilindiği üzere hayvanseverler tarafından bile hayvan haklarının kedi/köpek haklarından, hayvan sevgisinin de kedi/köpek sevgisinden ibaret görülmesinden ciddi anlamda rahatsız olmakta, hayvan hakları adına kayıp olarak görmekte ve ivedilikle bu anormal durumun düzeltilmesi gerektiğini düşünmekte, buna yönelik çalışmalar yapmaktayım.

bu amaç doğrultusunda çok sayıda cana ilişkin bilinçlendirici, hukuki ve sevgi empoze edici çalışmalar yapmakta/yayınlamaktayım.
bu canlardan birisi de papağanlardır. arkadaşımın pek sevdiğimiz papağanı olan rangocan'a dair sıklıkla görsel yayınlamaktayım video ve resim olarak.
bugün de rangocan ve kardeşi liacan'ın görsellerine yer vermekteyim.

kardeşi lia rango'dan 2 yaş küçük. arkadaşım şöyle yazmış: "Lia ve Rangoyu gözlerinden ayirt edebilirsin lianin gözleri boncuk gibi simsiyah ve gagasi tabiki daha kücük :)" 

şimdi burada 2 nokta var. 
1. rangocan'ı resim ve videolarından o kadar iyi tanımakta ve pek sevgi duymaktayım ki, değil bir papağan, onlarca papağanın arasında olsa yine tanırım.
2. gaga ve gözlerine gelene kadar, saçları en ayırtedici özellikleri :) zira, lia'nın herhalde kız olmasından kaynaklı upuzun ve sık saçları mevcut. rangocan ise kel :) pek saçı yok. 

altta rangocan ve kardeşi lia

sağda rango, solda lia


lia'nın saçlarına dikkat :) şirin :)

liacan


bu arada çok sayıda ormana yine çok sayıda şahıs ve kurumlar, özellikle belediyeler tarafından çok sayıda köpek can getirilip bırakılmaktadır. bu canlar orman ortamında doğal olarak yiyecek bulamamaktadırlar. bu nedenle hayvan haklarına duyarlı şahıslar olarak bu ormanlara sıklıkla gitmek ve yiyecek götürerek canları doyurmak, hastaların tedavisi ile ilgilenmek gerek.
altta rangocan'ın candostu bahar'ın türkiye'ye geldiğinde ziyaret ederek beslediği çok sayıda orman sakini görülmektedir. durumun vahametinin görülmesi adına bu orman beslemesinden 2 resim yayınlamakta ve bir an önce çok sayıda ormana giderek hem yaban, hem de evcil canlar için yiyecek bırakılmasını önermekteyim.

bu resimler beykoz orman beslemesinde çekildi:
beykoz orman beslemesi

beykoz orman beslemesi

NOT: bu resimler arkadaşım bahar'a aittir.

*****
ek: bu yayını hazırlarken şunu dinledim:
emily wells - take it easy
https://www.youtube.com/watch?v=_ry4aF8ANos - linkteki video'da 2 pek beğendiğim çalışma biraraya gelmiş. 1. 500 days of summer filminin kısa özeti
2. emily wells'in take it easy şarkısı

bu arada ilgili filmin izlenmesini öneririm, kaliteli ve güzel bir yapım.
emily wells'i çoğunluk gibi ben de stoker filminin soundtrack'i ile keşfetmiş bulundum.
bu muhteşem şarkı da bu linkte: https://www.youtube.com/watch?v=jzaVZYg0Fdw
ayrıca bu pek beğendiğim sanatçı 27 kasım'da konser verecek olup, aynı ay içinde anathema, russel brand ve emily wells gibi üç beğendiğim unsurun türkiye'ye program üzere gelmesi epey ilginçtir.
üçüne de aynı ay içinde gitmem daha önce de belirttiğim sebeple (evde ve sokak/barınakta bakmakta olduğum çok sayıda candan ayrılmamak) mümkün olmadığından, aralarından russel brand'i seçmekte, yalnız onun programına gitmeyi planlamaktayım 23 kasım'da inşallah.

emily wells'in diskografisinin tamamı olağanüstü olup, dinlenmesini/dinlettirilmesini öneririm kaliteli müzikle tanışma adına.

ilaveten, stoker hakkında daha önce yazmış olduğum yazı bu linkte: http://www.turseng.com/2013/06/stoker.html

stoker güzel film, izlensin/izlettirilsin. aynı yönetmenin oldboy filmini de önermekteyim, halen izlemeyen kaldıysa izlesin/izlememiş olanlara izlettirsin.