Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

russel brand

hem komedyenliğini, hem oyunculuğunu, hem de kişiliğini pek takdir ettiğim, tüm çalışmalarını takip etmeye çalıştığım, yakın bir zamanda vejetaryen ve alkol bağımlılığından kurtularak bağımlılık karşıtı çalışmalar yaptığını öğrenerek pek takdir ettiğim çok iyi bir insan.

conan o'brien'ın bir programındaki performansı harikaydı. özellikle ingiliz kraliyet ailesi ile dalga geçtiği, asilzade görünmek için bilerek kasıntılı şekilde durmaya çalıştığını belirtirken yaptığı çene hareketi çok güzeldi. ki, "asilzadelik", "asil kan" v.s. gibi abukluklar gerçekten dalga geçilmeyecek gibi değil. tüm insanlar yaradan karşısında ve kendi aralarında eşittir, hiç bir millet veya ümmet diğerine üstün değildir. hiç bir halkın kanı da asil veya mavi değildir. bu vesileyle ırkçı söylemlerin devlet düzeyinde ve devamında elbette toplum düzeyinde ortadan kaldırılmasını/kaldırılacak olmasını pek takdir ettiğimi de ekleyeyim.

http://www.biletix.com/etkinlik/pkb45/istanbul/tr - dünya turnesi kapsamında 23 kasım'da türkiye'de de bir program yapacak olan bu yetenekli ve değerli sanatçıyı izlemek için 2 kasım'daki anathema konserine gitme planımı iptal etmiş bulunmaktayım. zira hem evde, hem de sokak ve barınaklarda bakmakta olduğum onlarca candan ayrılmamak için tatile bile gitmeyen biri olarak aynı ay içinde iki kez başka bir şehre gitmem mümkün olmayacaktı. umarım programında hayvan haklarına yönelik konulara da değinir bir vejetaryen olarak.


*****
ek: bilmeyenler varsa diye belirteyim. ben yeşilaycıyım. sigara, alkol, uyuşturucu v.c. bilumum zararlı alışkanlıklara karşıyım ve bunların tüketilmemesi için verilen mücadelelere destek vermekteyim. ilaveten 15 yıllık bir vegan olarak her türlü hayvansal ürün tüketimine ve herhangi bir şekilde hayvanlardan yararlanılarak elde edilen her türlü ürünün üretimi ve tüketimine karşıyım. hayvan deneyleri, kürk, süt, yumurta, süt danası, kaz tüyü v.s. hepsi bu vahşet içerikli endüstrinin parçalarıdır, tüm bu vahşetlere karşı çıkmak, hayvan hakları ihlallerini ilk önce kendimizden başlayarak durdurmak, devamında çevremize de aktararak toplumu bilinçlendirmek gerek.