Öne Çıkan Yayın

KURBAN`A HAYIR

KURBAN RİTÜELİ  - detaylı bilgi edinmek için linke gidin.                2019 ritüelinden güncel görüntü. yan tarafta kesilmekte olan s...

22 Ekim 2013 Salı

sokağa atılan evcil hayvanlar - 2

sokağa terk edilen bu tavşan can yuva aramaktadır. ilan için linke tıklayın:
son dönemde sadece kedi ve köpeklerin değil, tavşan, hamster, kuş, cavia v.s. diğer tüm sokakta yaşama olasılığı son derece düşük canların türkiye'de bu tür canlar için barınakların bulunmaması hasebiyle sokağa terk edildiğini görmekte olduğumuz, görüldüğü yerde mutlaka müdahale edilmesi, asla kendi hallerine bırakılmaması gereken hayvanlar.

"maalesef pet shop'tan hem uygun fiyata olmaları, hem de küçük, şirin olmaları hasebiyle daha sütten kesilmeden satın alınan, biraz büyüyünce hevesi geçtiği için en iyi ihtimalle pet shop'a geri verilen, en kötü ihtimalle ise "çiftlik", sokak, park, ormanlara terk edilen can.
  • şurada sözü edildiği şekilde sokak veya parklarda görülmesi halinde, tavşanların tehlikeye son derece açık olması, kedi ve köpekler gibi sokak ve parklarda yaşamasının imkansız olması hasebiyle hemen güvenli bir yere alarak sahiplendirilmesi için çalışmak gerekmektedir. bu tür durumlarda kaçıp mutlak ölüme gitmesine fırsat vermemek, yakalayıp eve/kapalı balkona/odaya almak, mümkünse, koşullar uygunsa sahiplenmek, değilse sahiplendirmek elzemdir. bu durumda hemen resim ve iletişim bilgileri ile birlikte tavşancanların sahiplendirilmesine özel önem vermem hasebiyle sitesine, sosyal ağlara, sözlüğe, duyuruya ilanını veriniz. en kötü ihtimalle bir pet shop'a götürün, en azından güvenli bir ortamda kalır, sokaklara kıyasen.