Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

TAVŞAN

hayatımın anlamı - tavşan. sırf tavşan gibi muhteşem varlıklarla karşılaştığım, sevdiğim, tavşan mucizesini yakinen bildiğim, özetle tavşan sevgisine sahip olduğum için sürekli şükretmekteğim rabbime. ne iyi ki, beni yaratmış, ne iyi ki bu canları yaratmış.
maalesef pet shop'tan hem uygun fiyata olmaları, hem de küçük, şirin olmaları hasebiyle daha sütten kesilmeden satın alınan, biraz büyüyünce hevesi geçtiği için en iyi ihtimalle pet shop'a geri verilen, en kötü ihtimalle ise "çiftlik", sokak, park, ormanlara terk edilen can.
şurada sözü edildiği şekilde sokak veya parklarda görülmesi halinde, tavşanların tehlikeye son derece açık olması, kedi ve köpekler gibi sokak ve parklarda yaşamasının imkansız olması hasebiyle hemen güvenli bir yere alarak sahiplendirilmesi için çalışmak gerekmektedir. bu tür durumlarda kaçıp mutlak ölüme gitmesine fırsat vermemek, yakalayıp eve/kapalı balkona/odaya almak, mümkünse, koşullar uygunsa sahiplenmek, değilse sahiplendirmek elzemdir. bu durumda hemen resim ve iletişim bilgileri ile birlikte tavşancanların sahiplendirilmesine özel önem vermem hasebiyle sitesine, sosyal ağlara, sözlüğe, duyuruya ilanını veriniz. en kötü ihtimalle bir pet shop'a götürün, en azından güvenli bir ortamda kalır, sokaklara kıyasen.
ilgili entry'deki tavşan canın akibetini merak ettim. tekrar görüldü mü, güvenli bir bölgeye alındı mı, halen sokaklardaysa mutlaka belirttiğim şekilde canın yaşamını kurtarmaya vesile olunmasını önermekteyim. ilaveten bilgilendirme entry'si girilirse sevinirim.