Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

yuva arayan engelli hayvanlar - adana'da sokakta yaşayan felçli kedi - BULUNDU, KLİNİKTE

bu felçli kedi can adana, toros caddesi, migros önünde görülmüş olup maalesef bulunduğu yerden alınmamıştır. kedi canın ivedilikle bulunmasını, kliniğe götürülmesini ve şahsıma bilgi verilmesini önermekteyim. şahsi kanaatime göre kediye araç çarpmış olabilir. zira üzerinde kan gibi kırmızılıklar görülmekte resimden.

***********
sokakta görüldüklerinde, özellikle insan kaynaklı her türlü tehlikeye açık olduklarını öngörerek yapılması gerekenin hemen müdahale ederek bulunduğu yerden alınıp en yakın veteriner kliniğine götürülmesi olduğunu bugün bir kez daha vurgulama gereği duyduğum canlar.

 kedi felçli olup sokaklarda bu haliyle yaşaması imkansızdır. linkte resmi yer almaktadır. adana'da bulunup hayvan haklarına duyarlı olan herkese bu canı bularak veteriner kliniğine götürmesini önermekteyim.

olay detayı linkte de bulunmakla birlikte buraya da yazmaktayım. bu can adana'da, toros caddesindeki migros önünde bir şahıs tarafından dün itibariyle görülmüş olup, şahıs "işe yetişeceği" gerekçesi/gerekçesizliğiyle canın sadece resmini çekip sosyal ağlarda paylaşmış yardım edilmesi için.

her ne kadar belirttiğim gibi yapılması gereken en doğru davranış canı alıp kliniğe yetiştirmek olsa da, herhalükarda dönüp gitmediği en azından haber verdiği için çok fazla da kızamıyorum bu ve benzer olaylarda ilgili şahıslara.

bu nedenle burada da tekrar edeyim, sokaklarda, mahallelerde, parklarda özetle nerede olursa olsun engelli (fiziksel, görme/duyma/denge v.s.) bir can gördüğünüzde kliniğe götürmeye çalışın, yapamayacak durumdaysanız en azından mutlaka resmini çekip açık adresini vererek sosyal ağlarda yardım edilmesi için paylaşın.

adana'da ikamet eden sözlük yazar/okurlarına bu canı belirtilen adreste arayarak bulmalarını ve bir an önce bir kliniğe yetiştirmelerini önermekteyim.