Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

yuva arayan engelli hayvanlar

 1. trafik kazası sonrası götürüldüğü klinikte yapılan muayene ve tetkiklerden sonra tedavisinin mümkün olmadığı, ömürlük felçli kalacağı belirtilen kedi can.
  klinikten bir kaç gün içinde çıktıktan sonra kalacak bir yer bulunması gerekmektedir bu can için. zira sokaklarda yaşaması imkansızdır felçli haliyle. ancak evde gayet mutlu mesut yaşayacaktır diğer canlar gibi.

  evinde engelli bir canı bulunmayan ve hayvan haklarına duyarlı olduğunu belirten herkese bu canı sahiplenmeyi önermekteyim ivedilikle.

  "evimde zaten bir kaç kedi/tavşan/köpek/kuş v.s. var. ben sahiplenemem denmemeli", bu engelli bir canı sahiplenmemek için gerekçe olamaz. çünkü bu canlar kedi, köpek, tavşan, kuş v.s. değil - engelli. yani sokağa bırakıldığında yaşamaları mümkün olmayan canlar. bu nedenle bu tür öncelikli durumda bulunan canları mutlaka sahiplenmek gerek.

  bizde de üçbacaklı bir fiziksel engelli kedi can var. her hayvan hakları savunucusunun evinde olması gerektiği gibi. çünkü bu canları hayvan hakları savunucuları olarak bizler sahiplenmesek, hayvanseverler veya kendi hayvanını sevenler hiç sahiplenmez.

  felçli kedinin resim ve ilan detayları linkte. ciddiyetle yaklaşılmalı, zira durum çok ciddi.