Öne Çıkan Yayın

TIP ALANINDA VE KOZMETİK SEKTÖRÜNDE HAYVANLAR ÜZERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN DENEYLER

Tavşanların ve diğer hayvanların son derece kötü koşullarda barındırıldığı ve eziyet edildiği diğer alanlar da tıp ve kozmetik sektörüd...

22 Kasım 2013 Cuma

ANGORA TAVŞANI VAHŞETİ - ANGORA ÜRÜNLERİNİ SATIN ALMAYIN

önemli: görseller + 18 olup, kalp, sinir ve ruh hastaları ile reşit olmayan şahısların dikkatli olması önerilmektedir.
*****
kaz tüyü vahşetinin bir benzeri de bugün blog'a gönderilmesi ile farkettiğim video'da gösterilen, angora tavşanı vahşetidir. 

                                         video linkini her yere ekleyin, herkesi bilinçlendirin.

youtube video'su da buraya eklenmiştir. hayvan hakları savunucuları olarak bu vahşet içerikli videoyu izlemekte zorlansak da, sonuna kadar izlemeli, bu vahşet hakkında bilinçlenmeliyiz ki, toplumu da bilinçlendirelim. her zaman belirttiğim gibi bu zavallı canların bizden başka kimseleri yok, bu canların çektikleri acı ve işkenceleri yalnızca biz hayvan hakları savunucuları önemsemekte ve durdurmak için çaba göstermekteyiz. bu nedenle tam olarak işkenceyi algılamak, dehşetin boyutunu anlamak için mutlaka baştan sona videoyu izleyin. izlettirin. herkese duyurun. 

*****
video'nun tamamını izlemeye sinirlerim elvermedi*, durdura durdura bir kaç bölümüne bakmam, zavallı, güzelim, masum, sessiz ve yalnızca canı çok yandığında ve yaşamını kaybetmek üzereyken çığlık atan tavşan canların çığlıklarını duymam, vahşetin boyutunu anlamama yetti. anlaşıldığı üzere sadece kazlar değil, yününden tekstil sektöründe genişçe yararlanılan angora tavşanları da canlı canlı yolunmakta, kazak, hırka, yelek, bere gibi bilumum "giysi" için zavallı tavşancanlara eziyet ve işkence edilmektedir. 
not: *videonun tamamını biraz sinirlerim yatışınca, kendime gelince izleyeceğim mutlaka. herkes de böyle yapmalı. mutlaka baştan sona izlemeli. asla biraz izleyip bırakmayın, sizlerin izlerken bile üzüldüğü bu acıyı, işkenceyi bu canların yaşadığını hatırlayın. 

tavşanlar hakkında çok az bilgisi olanlar dahi son derece sessiz canlar olduklarını, asla ve kat'a seslerinin çıkmadığını bilir. canlı canlı yolunduklarına dair video'dan anlaşıldığı üzere bu sessiz canlıların canı o kadar çok acımaktadır ki, allah (c.c.)ın sessiz yaratmış olduğu bu canlılar acıdan, işkenceden çığlık atmakta, ağlamaktadırlar. 

angora yünü angora tavşanının canlı yolumu sonucunda elde edilmektedir. canlara eziyete, işkenceye hayır! angora yünü ürünleri vahşet ürünüdür. almayın, giymeyin, herkese anlatın. 
tüm bu ürünler angora tavşanlarının yünleri canlı canlı yolunarak üretildi. bu canlı yolunma sırasında tavşanlar yaralandı, bir kısmı acı ve işkence altında öldü. angora yünü vahşettir - vahşete hayır! 
asla angora yününden üretilmiş ürünler satın almayın, giymeyin. vahşete hizmet etmeyin. satın almazsanız üretilmez. talep arzı ortaya çıkarır, talep edilmezse üretim durur! angora tavşanlarına eziyet ve işkenceye hayır! 


angora tavşanı yünü aynen kaz tüyü gibi özellikle çin, macaristan gibi ülkelerden ithal edilmekte olup, uygun fiyat, ucuz/köle işgücü sayesinde bu ülkeler tarafından dünyanın her yerine ihracat yapıldığından, tüm ülkelerde bu vahşet ürünü satılmaktadır, kullanılmaktadır ve de bu yünden yararlanılarak ürünler üretilmektedir. 
bu nedenle hayvan hakları savunucuları olarak aynen kaz tüyü, süt danası ve bilumum vahşetler gibi angora yünü vahşetini de topluma duyurmakla yükümlüyüz. endüstriyel hayvan vahşetlerinin tamamı ile mücadele etmek tüm hayvan hakları savunucularının sorumluluğundadır.