Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

AVCI ÜNLÜLER

bufalonun kalbine 5 kurşun sıkmasıyla - acımasızca masum bir canı almasıyla övünen şahıs - cem boyner. kendisine ait kurumlar: boyner grubu, morhipo sitesi, ykm. bu kurumları boykot edin! asla alış veriş yapmayın. ödediğiniz para bu şahsın av safarilerinde bufalo, ceylan, tavşan gibi canların kalbine giren kurşunları satın almasın!
******
kürk giyen ünlülerin bulunduğu hayvan hakları ihlalcileri kümesinde yer alırlar.
ortak noktaları hayvan düşmanlığıdır. bu başlık altında zikredilerek bu yönleriyle de bilinmeleri sağlanacaktır. 
harcadığı paranın nereye gittiğini önemseyen, hayvan hakları ihlallerine dolaylı da olsa katkı sağlamak istemeyenler bu başlık altında isimleri belirtilen kan kokulu şahısların ürettikleri/sattıkları mal ve hizmetleri satın almayarak, bu şahısları, bunlara ait kurumları boykot ederek hayvan hakları adına küçük de olsa önemli bir adım atmış olurlar. 
(bkz: cem boyner) - (bkz: bufalonun kalbine 5 kurşun sıktım)
(bkz: pippa middleton)

ingiltere prensesi kate middleton'ın kardeşi pippa middleton avladığı zavallı canların başında poz verip, sırıtırken. avcılığın her türü, kim tarafından yapılırsa yapılsın korkutucu, dehşetverici ancak avcı bir bayan olunca insan gerçekten algılamakta zorlanıyor. zira bayan - şefkat, merhamet, sevgi gibi güzel duyguların en yoğun olarak bulunduğu bir varlık. en azından olması gerekir, zira bu resimde bu duyguları değil, vahşet, can alma, acımasızlık, özetle ruh hastalığı görmekteyiz. tüm avcıların ruhsal problemleri olduğunu düşünmekteyim. detaylı bilgi için sitede "av" diye aratılarak çıkan materyallerin okunmasını önermekteyim. örn. ernest hemingway - kedi sevgisi ile bilinmekteyken, kaza geçiren kedisini tam da süt içerken tüfekle öldüren, kendi yaşamına da yine tufekle intihar ederek son veren bir edebiyat dehası olmakla birlikte psikolojik problemli olduğu anlaşılan bir şahıstı. 
                                                                     *****
(bkz: ufuk güldemir) - allah (c.c.) taksiratını affeylesin ama avcı olması, eşi gaya güldemir'in kendisine ait avcılık faaliyetlerini yaşatması/yürütmesi hasebiyle ismini belirtmem gerekti. gaya adlı bu av hayranı şahıs yaban hayatı müzesi ve yaban tv'nin faaliyetlerini devam ettirmekte, ava destek vermektedir. 
(bkz: ernest hemingway)
(bkz: nurettin hasman) - bunun sevgilisi olduğu belirtilen, neden ünlü olduğu anlaşılmayan ünlüler kervanından eda taşpınar adlı şahsın, "nurettin keklikleri avlıyor, pişirip yiyoruz, tüylerini de yakama takıyorum" şeklinde abuk ve dehşetengiz beyanını okumuştum.

ek: bu tür hayvan hakları ihlallerinin en üzücü tarafı tamamının yasal yani hukuka uygun olmasıdır. kaz tüyü vahşetisüt danası vahşeti, hayvan deneyleri, kürk, av, sirk gibi hayvan hakları ihlalleri oluşturan her türlü vahşet maalesef hukuka uygundur, mevzuatın hayvan haklarını temel alarak hazırlanmamış olması hasebiyle. 
bu tür ihlallerin hukuken yasaklanması için yapılması gerekenler:
(bkz: hayvanları koruma kanununun tck'ya alınması)
(bkz: hayvan haklarının anayasa'da yer alması)