Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

çin'de tüyleri el ile yolunan tavşanlar - ANGORA TAVŞANI VAHŞETİ - ANGORA ÜRÜNLER SATIN ALMAYIN!!!

ufuk günaydın adlı kedi katilinin zavallı kedi yamuk'u işkenceyle katlettiği görüntülerin yer aldığı videodan sonra izleyemediğim 2. videoda çektikleri acı açıkça görülen insanoğlu denen varlığın son kurbanları.
videonun tamamını izlemem mümkün olmadı, ancak biraz sinirlerim yatışıp kendime gelince tamamını mutlaka izleyeceğim. vahşetin boyutunun tam olarak algılanması ve hayvan hakları uğruna daha fazla mücadele etmeye sevketmesi için bu tür vahşet videolarının mutlaka izlenmesi gerektiğini belirtirim.
ilaveten hayvanlara en fazla işkence eden halkın çin'liler olması, her türlü akla hayale gelmeyecek hayvan hakları ihlallerinin bu ülkeden çıkıyor olması hasebiyle, benim gibi milliyetçilikle yakından uzaktan alakası olmayan birinin bile neredeyse tüm çin'den nefret etme noktasına geldiğini de vurgulamak isterim.
"kaz tüyü vahşetinin bir benzeri de bugün blog'a gönderilmesi ile farkettiğim video'da gösterilen, angora tavşanı vahşetidir.
                                           

ilgili youtube videosu siteye eklenmiştir, izlenebilir.
video'nun tamamını izlemeye sinirlerim elvermedi, durdura durdura bir kaç bölümüne bakmam, zavallı, güzelim, masum, sessiz ve yalnızca canı çok yandığında ve yaşamını kaybetmek üzereyken çığlık atan tavşan canların çığlıklarını duymam, vahşetin boyutunu anlamama yetti. anlaşıldığı üzere sadece kazlar değil, yününden tekstil sektöründe genişçe yararlanılan angora tavşanları da canlı canlı yolunmakta, kazak, hırka, yelek, bere gibi bilumum "giysi" için zavallı tavşancanlara eziyet ve işkence edilmektedir.

tavşanlar hakkında çok az bilgisi olanlar dahi son derece sessiz canlar olduklarını, asla ve kat'a seslerinin çıkmadığını bilir. canlı canlı yolunduklarına dair video'dan anlaşıldığı üzere bu sessiz canlıların canı o kadar çok acımaktadır ki, allah (c.c.)ın sessiz yaratmış olduğu bu canlılar acıdan, işkenceden çığlık atmakta, ağlamaktadırlar.

tüm bu ürünler angora tavşanlarının yünleri canlı canlı yolunarak üretildi. bu canlı yolunma sırasında tavşanlar yaralandı, bir kısmı acı ve işkence altında öldü. angora yünü vahşettir - vahşete hayır!
asla angora yününden üretilmiş ürünler satın almayın, giymeyin. vahşete hizmet etmeyin. satın almazsanız üretilmez. talep arzı ortaya çıkarır, talep edilmezse üretim durur! angora tavşanlarına eziyet ve işkenceye hayır!
                                                   

angora tavşanı yünü aynen kaz tüyü gibi özellikle çin, macaristan gibi ülkelerden ithal edilmekte olup, uygun fiyat, ucuz/köle işgücü sayesinde bu ülkeler tarafından dünyanın her yerine ihracat yapıldığından, tüm ülkelerde bu vahşet ürünü satılmaktadır, kullanılmaktadır ve de bu yünden yararlanılarak ürünler üretilmektedir.
bu nedenle hayvan hakları savunucuları olarak aynen kaz tüyü, süt danası ve bilumum vahşetler gibi angora yünü vahşetini de topluma duyurmakla yükümlüyüz. endüstriyel hayvan vahşetlerinin tamamı ile mücadele etmek tüm hayvan hakları savunucularının sorumluluğundadır. "

not: bu entry http://www.turseng.com/...tavsani-vahseti-angora.html - kendi blogumdaki yazımdan alıntıdır.

hassas olmaları hasebiyle benim severken, öpüp koklarken bile dikkatli ve özenli davrandığım bu canları bu şekilde canını yakan, tüylerini vahşice koparan, kopasıca bacağı ve iğrenç ayakkıbısı ile kalbine bastıran bu aşağılığı ve bu aşağılığı çalıştıranları, özetle bu angora tavşanı vahşetinde rolü olan herkesi rabbime havale ediyorum. rabbim bu aşağılıklara en ağır cezaları versin inşallah.