Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

erzurum hayvan barınağı

bu can terk edildiği için yemek yemeği reddederek intihar etmeye çalışan bir can olup, ivedilikle sahiplenilmesi gerekmektedir. 

bu can da yine terk edildiği için büyük üzüntüler yaşayan bir can olup, belirtildiği üzere "gözü sürekli kapıdaymış". gözünü kapılardan uzaklaştırmak, şefkat ve sevgi dolu yuva sunmak elzemdir bu cana. 
türkiye'de köpekler dışında diğer hayvanlar için barınak bulunmamasına rağmen, ilandan anlaşıldığı üzere bir bölümünü özellikle terk edilen, yaşlı, engelli ve yavru kedilere de ayırmış bulunan, erzurum soğuğunda aç susuz kalmamaları için türkiye'nin her yerinden çeşitli pet siteleri ile mama yardımında bulunulması ve bünyesinde yer almakta olup, sahiplendirilmesi yapılan onlarca cins/engelli/terk edilmiş kedinin bir an önce sahiplenilmesi gereken barınak. türkiye'nin her yerinden bu barınağa yardım göndermek mümkün, bunun dışında yine türkiye'nin her yerine gönüllü pet nakil aracılığıyla hayvan sahiplendirilmesi yapılabilmektedir. 
bu barınak bünyesinde bulunup yuva aramakta olan çok sayıda kediden bir kaçının resimleri ve bilgileri, özetle detaylar linkte görülebilir:

ek: özellikle terk edildiği için yemek yemeği redd ederek intiharı seçen siyah güzelim kedi canla üçbacaklı kedicandan çok etkilendim. evinde engelli bir canı bulunmayanlara bu engelli canı sahiplenmesini öneririm. daha önce de belirttiğim gibi bizde de üçbacaklı bir şebelek mevcut, hiçbir ek külfet yüklemeyen. 
bunun dışında yine evi bir kediye daha uygun olanlar bu terk edildikleri için üzgün ve intihar çabasında olan canları sahiplenmeli, sevgi ve şefkat vererek yaşama döndürmelidirler bir an önce.

(bkz: terk edilen hayvanların intihar etmesi)