Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

kaz tüyü yorgan/yastık satan bim'e uyarı

yarın satışa sunacak olduğunu belirttiği kaz tüyü yorgan ve yastıkları satıştan kaldırması için alttaki emaili gönderdiğim ve herkesin kopyalayıp emaille göndermesini önerdiğim yer. 
bim de kan kokulu tacirler kervanına katılarak portföyünde yer vermiş çünkü kaz tüyü yorgan ve yastığa. diğer kurumlarda fiyatının yüksek olması hasebiyle lüks ürün segmentinde yer alan, böylece daha sınırlı bir kitleye ulaşmakta olan bu vahşet ürünleri, maalesef bim tarafından çok ucuz fiyata satışa sunularak çok daha geniş kitleye ulaşacaktır. böylece bir yorgan için 75 kazın canlı canlı yolunduğu dikkate alındığında, çok daha fazla cana eziyet edileceği, talebin artması üzerine arzın da artacağı öngörülmektedir.

bu metni kopyalayıp bu emaile gönderilmesini önermekteyim: iletisim@bim.com.tr
"kaz tüyü vahşeti hakkında bilgi sahibi olmadığınızı düşünmekteyim zira satış portföyünüzde bu vahşet ürününe yer vermekte olduğunuzu üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. kaz tüyünün hayan haklarına aykırı bir şekilde elde edildiğini bildirmekte, buna yönelik delil niteliğinde 2 videonun linkini göndermekte ve bu vahşet ürününü yarın satışa sunmamanızı ve bir daha asla bim mağazalarında satmamanızı talep etmekteyim. aksi takdirde hayvan hakları savunucusu olarak bim mağazalarını hayvan haklarını ihlal etmesi hasebiyle protesto edeceğimi ve çevremin de protesto etmesini sağlayacağımı bildiririm. 

telefon ve faksla da tepki gösterilmesi protestonun amacınauygun olacaktır. 
telefon: 0216 564 03 03  
faks: 0216 311 79 78

http://www.youtube.com/watch?v=kznv7n8bmau 

http://www.youtube.com/watch?v=vqil-7njhfy "