Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

pet shop'ların şikayet edilmesi

yukarıda belirtilen haller hariç, hayvan sahiplerinin kısırlaştırma yükümlülüğünü ihlal ederek kendi hayvanını üretip satması, bir başka deyişle kendi evcili üzerinden para kazanması halinde kendi hayvanını üretip satanların şikayet edilmesi yoluna gidilebilir yine başlık altında belirtilen şikayet dilekçelerinden yararlanarak. şöyle ki, kendi evcilini sürekli çiftleştirip yavrularını reelde veya çoğunlukla yapıldığı üzere sosyal ağlarda ve ilan sitelerinde satan şahısların görülmesi, tespit edilmesi durumunda bu şekilde şikayet yoluna gidilerek zavallı sömürülen, istismar edilen canın kurtarılmasına vesile olunur: 
"ruhsatsız olarak yani kaçak surette çalışan pet shoplar ve ruhsatı olmasına rağmen ruhsata aykırı davranan pet shop'lar ise il gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüğüne kapatılması talebiyle şikayet edilir. 

http://www.turseng.com/...ruhsata-aykiri-calisan.html - bu linkteki dilekçe ile."
yukarıda belirtilen bu durum kendi evcilini kaçak, ruhsatsız olarak üretip satan, kendi canının üzerinden para kazanmakta bir beis görmeyen embesiller için de geçerlidir değindiğim üzere. 

bazen eksiduyuru'da da bunlara denk gelmek mümkün. hayvan satışı yasak olduğundan, fiyat hariç tamamen pet satış temalı duyurular görülmekte tarafımdan hayvan başlığında. bunlar da yine bu dilekçe ile ilgili makama şikayet edilir.