Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ankara yenimahalle'de gerçekleşen köpek katliamı

batıkent'te yanmakta olan bir çöp kovası içinde bulunan kedi can
ankara yenimahalle belediyesinin sokak canlarını umursamaz tavrı yüzünden ilk ve son olmayan vahşet.

uyarı: yazı ve görsel +18 kalp, ruh, sinir hastaları ve reşit olmayan şahısların dikkatli olması önerilir.
"buna göre, ankara merkezli dernek olan sedoder yönetim kurulu üyelerinden bir kaçı tamamen tevafuk eseri ilgili bölgede yanmakta olan bir çöp tenekesi farkediyorlar. yanmakta olan çöp tenekesi söndürüldükten sonra dehşet içinde, tenekenin dibinde aşağıda resmi de bulunan elleri, ayakları kırılmış olan, iple bağlanan ve yakılan bir kedi can cesedi tespit ediyorlar. "
bu kısım blog'daki kendi yazımdan alıntıdır.
uyarı: yazı ve görsel +18 kalp, ruh, sinir hastaları ve reşit olmayan şahısların dikkatli olması önerilir.

ankara batıkent'teki çok sayıda hayvan hakları ihlaliyle ilgili detaylı yazım linkte okunabilir:
http://www.turseng.com/...atikent-hayvan-haklari.html

not: hayvan hakları ve ihlalleriyle ilgili yazılarımı normalde blog'da yazdıktan hemen sonra sözlüğe de ekliyordum. yalnız yazılarımın detaylı olması, sözlüğün tek tip yazı ile yazmayı zorunlu kılması, böylece uzun entry'leri okunaksız hale getirmesi hasebiyle sözkonusu uzun yazılarımı artık sözlüğe eklememekte, resim ve video gibi görsellerle desteklenen, böylece amacauygun olan yazılarımın linklerini vermekteyim.

ek: ankara hasköy'de bir süredir yürütülen toki çalışmaları nedeniyle çok sayıda ev yıkılmış, normalde bu evlerde yaşayan insanlar tarafından beslenen, bakılıp gözetilen sokak kedi ve köpekleri, uçuk sökük, virane hale gelen evlerin arasında tek başlarına kalmışlardır bu soğuk havalarda. hayvan haklarına duyarlı herkese öncelikli olarak bu çaresiz kalmış sokak kedi ve köpeklerini ev ve işyerlerinin bahçesine alarak mutlak ölümden kurtarmalarını önermekteyim. 2. olarak bu bölgeye yakın ikamet eden veya farklı bölgede bulunsa bile yiyecek götürebilecek olanlara ivedilikle bunu gerçekleştirmesini, bu canları dondurucu kış günlerinde açlık ve susuzluk ve de eziyetten kurtarmaya vesile olmasını önermekteyim.