Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

azerbaycan'da hayvan hakları

son dönemde tarafıma ulaşan bilgi ve gelişmelere göre eski hale nazaran daha iyi durumda olan haklar.

azerbaycan'da da, şimdilik başkent bakü ile sınırlı olsa da, hayvan hakları savunucuları tarafından hayvan haklarına yönelik kurtarma, tedavi, kısırlaştırma, besleme, hayvan hakları ihlallerinin sözkonusu olduğu durumlarda canların hakkını hukuki, idari ve cezai yoldan arama gibi faaliyetlerin başladığını görmekteyiz.

bu kurtarma faaliyetlerinden birisi de 10-12 yaşlarındaki 2 "çocuk" tarafından eziyet edilen, aç ve susuz ve de hasta bırakılan bir tavşan canın kurtarılma hikayesidir.
tavşan canın kurtarılmasına dair yazı ve video/resim gibi görsellerin yer aldığı link: http://www.turseng.com/...-kurtarlan-tavsan-cann.html

diğer entry'mde de belirttiğim üzere:

not: hayvan hakları ve ihlalleriyle ilgili yazılarımı normalde blog'da yazdıktan hemen sonra sözlüğe de ekliyordum. yalnız yazılarımın detaylı olması, sözlüğün tek tip yazı ile yazmayı zorunlu kılması, böylece uzun entry'leri okunaksız hale getirmesi hasebiyle sözkonusu uzun yazılarımı artık sözlüğe eklememekte, resim ve video gibi görsellerle desteklenen, böylece amacauygun olan yazılarımın linklerini vermekteyim.

bir not daha: kurtarılan tavşan canın toplam 4 videosu mevcut. yalnız kullanılan dil rusça olduğundan rusça bilmeyenler pek anlayamayacaktır anlatılanı ancak tavşan canın görüntüsü ve yaptıkları her detayı anlatıyor zaten. bir ara uygun bir zamanda video'ların deşifresini yaparak altlarına yazarım inşallah.