Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

sevcan orhan

çok sayıda sokak canını ailece beslediklerini, zor durumdaki sokak canlarına yardım ettiğini, kaza geçiren sokak köpeğini muayene ve tedavi için götürdüğü klinikte, "sokak hayvanlarını tedavi etmiyoruz" denilerek, son derece rahatsız edici bir muameleye maruz kaldığını, bu apaçık hayvan hakları ihlalinin hesabını sorarak, ilgili klinik ve veteriner hekim hakkında gerekli şikayet işlemlerini başlattığını gün itibariyle öğrenerek son derece takdir ettiğim türkü sanatçısı.

"istanbul, göktürk'teki aynı isimli klinik ve sahibi olan veteriner hekim hakkında meslek etiği ile bağdaşmayan, ciddi hayvan hakları ihlalleri oluşturduğunu gösteren, çok sayıda iddia mevcut. 

"istanbul, göktürk'teki çizmeli kedi veteriner kliniği'nin sahibi veteriner hekim hakan uygur isimli şahsın tam olarak gerçekleştirdiği eylem. 

ilgili linkte "merhaba, avcı dostlarım" diye diğer avcı varlıklara selam eden, meslek etiği ile bağdaşmayan bir kanlı uğraş - av vahşetini gerçekleştiren bu şahsı kınamakta, av vahşetini dolaylı olarak desteklemek istemeyen, parasının nereye gittiği hususuna önem veren, canlara yardım etmekle yükümlü bir veteriner hekimle, can alan bir avcının aynı kişi olmasını normal ve makul kabul edemeyen, hem veteriner hekim, hem de avcı olmanın meslek etiğine aykırı olduğunun farkında olan, bu kliniğe giderek ödeyeceği tutarlarla, bu veteriner hekim avcının çok sayıda diğer canlının canını almasını sağlayacak olan kurşunları satın almak istemeyen, gerçek hayvan hakları savunucularına, bu kliniği ve bu veteriner hekimi boykot etmelerini, bu veteriner kliniğinin hizmetlerinden yararlanmayarak av gibi apaçık hayvan hakları ihlali - yasal işkenceye karşı çıkmalarını önermekteyim. 

bu klinik ve bu şahıs hakkında türkücü sevcan orhan'ın kaza geçiren ve hayati tehlikesi bulunan, beyin kanamalı sokak köpeğini tedavi ve muayene etmeyi reddederek ölüme terkettiğine yönelik kuvvetli delillerle desteklenen iddiaları mevcut. detaylı bilgi için: https://twitter.com/sevcanorhan