Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

can aksoy - eskişehir'deki kedi vahşeti


psikolojik problemi olduğu iddia edilerek işlediği bize göre suç, hayvan hakları mevzuatına göre sokağa tükürme kabilinden bir kabahatin hafife alınmasını, tamamen yaptırımsız bırakılmasını isteyenlerin, aynı kategoride yer aldıklarını düşündüğüm kedi katli şüphelisi. 

bu varlık bir üniversitede eğitim alacak kadar zekaya ve akla, akli melekelere sahipse, bu durumda işlediği suçun sorumluluğunu üstlenecek kadar cezai ehliyete de sahiptir. 

"(bkz: hayvana sahibi tarafından eziyet edilmesi) şeklinde suç değil, kabahatinin konusunu oluşturduğundan, bu dilekçe ile il orman ve su işleri müdürlüğüne şikayet edilmek suretiyle idari para cezası uygulatılabilecek olan, cezai yaptırımı bulunmayan, işkence ederek, canavarca his saikiyle can alma eylemi. http://www.turseng.com/2012/08/kendi-hayvanna-eziyet-eden-sahslar.html - dilekçe linki. bu dilekçede belirtilen yaptırımlar uygulanacaktır bu şahsa. 
maalesef bu işkence ile öldürme eylemi sahibi tarafından hayvana yönelik gerçekleşmiş olduğu için sadece idari para cezası uygulanacak. can aksoy adlı kedi katli şüphelisi, satanist olduğuna dair iddialar bulunan, osmangazi üni. edebiyat bölümü öğrencisi olduğu belirtilen, kedicanı satanizm inancı nedeniyle işkence etmek suretiyle öldürdüğü ileri sürülen varlığa ait konuşmaların - itirafların ekran görüntüsü.


3. şahıslar tarafından sahipli bir cana yönelik işlenseydi, bu durumda tck 151/1-2 hükmü uygulanır, 4 ay - 3 yıl hapis cezası istemiyle yargılanırdı bu varlık.

toplum vicdanını rahatsız eden bu durumlara karşı yapılması gerekenler bunlardır: (bkz: hayvanları koruma kanununun tck'ya alınması) ve (bkz: hayvan haklarının anayasa'da yer alması). bu tür gerçekleşen ve gerçekleşmeye devam edecek olan vahşetlere karşı kalıcı bir çözüm için yapılması gerekenler bu iki husustur. 

olayda cezai yaptırım uygulanamayacağı için, son derece rahatsız olan kamu vicdanına havale etmekteyim bu kedi katli şüphelisini. toplumsal baskıya tabi tutulmalı bu varlık. ayırca ufuk günaydın okulundan kedi yamuk'u öldürdüğü gerekçesiyle 1 yıllık uzaklaştırma şeklinde disiplin cezası almıştı. bu nedenle bu varlık için de okulundan aynısı talep edilmeli. bu yol ihmal edilmemeli. 
satanist olduğu yönüne de gidilerek hapis cezası istenmesi de mümkün. dikkat: hayvanı öldürdüğü için değil, satanist olduğu için bu yola gidilebilir."