Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

yedikule hayvan barınağına terk edilen tavşan can yuva aramaktadır - ÖNEMLİ / ÖNCELİKLİ

yavrucağım çok korkmuş, tedirgin olmuş, yüz ifadesinden belli olmakta. düne kadar mutlu yaşadığı evinden alınıp barınağa bile değil, barınak yoluna bırakılmak çok sarsmış yavrucağı. 
bu tavşan can dün itibariyle yedikule hayvan barınağına terk edilmiş. tavşanlar yapıları itibariyle çok hassas olduklarından köpek barınağında yaşamaları imkansız. maalesef daha önce de defalarca belirttiğim üzere türkiye'de tavşan/hamster/iguana/cavia/kuş gibi canların terk edilme veya kurtarılma sebebiyle sahipsiz kalmaları halinde rehabilite edilecekleri ve sahiplendirilecekleri üne kadar yaşayacakları bir rehabilite ve kurtarma bakımevine yerleştirmek imkansız, zira böyle bir barınak mevcut değildir.
bu nedenle tavşan gibi canlar terk edildiklerinde veya kurtarıldıklarında köpek barınağı gibi yaşamalarının imkansız olduğu mekanlara yerleştirilmektedirler.
özetle, bu tavşan cana çok iyi bakabilecek olup, tavşanların da kedi köpekler gibi pet hayvanı olduğunun farkında bulunanlar bu canı ivedilikle sahiplensin.
dünyanın en güzel varlığı. tavşan sevgisini tatmayanlar gerçek hayvan sevgisini anlayamazlar. çok farklı bir duygu.
ilanı gördüğümden beri boğazım düğüm. gün boyu aklım bu cana takıldı kaldı. yüzlerce köpek havlamasının içinde nasıl da tedirgin olmuştur yavrum. 
tavşanlar asla ve kata kafeste bakılmamalı, evde kedi köpekler gibi serbestçe dolaşmalı, bu mümkün değilse en azından bir oda veya KAPALI BALKON ayrılmalı. kedi köpekten daha fazla özgürlüklerine düşkün, koşmayı oynamayı seven, zıplayıp atlayan, oyuncu ve sosyal canlar olan tavşanları kafese kapatmak en hafif tabiriyle vicdansızlıktır.
bu tavşan can güvenilir, şefkat dolu, asla terk edilmeyeceği bir yuva aramaktadır. bu sıfatları haiz, gerçek hayvanseverler bu canı sahiplensin, barınak ortamından kurtarılmasına vesile olsun bir an önce.  


YEDİKULE HAYVAN BARINAĞI İLETİŞİM VE ADRES BİLGİLERİ:

ZİYARET SAATLERİ HER GÜN  10.30-15.00 ARASIDIR.
BARINAK TEL.. 0212 633 58 57 
(SAAT 15-17 ARASI YEMEK DAĞITIM SAATİDİR ARAMAYINIZ.)
olcay.meral@gmail.com a mail yazınız..
Mimar Meral OLCAY,
Gönüllü Barınak Yöneticisi
AdresYedikule Sahil Yolu, Yedikule surdibi, eski havagazı deposu
(Üst Yol Marmaray projesinden dolayı kapalıdır. Sahil yolunu kullanınız.)
Telefon0212 633 58 57
Cep0535 712 63 90
Faks0212 633 58 57