Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

YASAL VE KAÇAK ÜRETİM YERLERİ VAHŞETİ

fotoların üstüne tıklayıp büyüterek bakmak mümkün


petshop denilen kanlı ticaret çarkının en temel dişlisi - üretim çiftlikleri/kaçak- merdiven altı üretim yerleri. amerika'daki kaçak bir üretim merkezinden görüntüler. bu canlar bu kaçak üretim mekanında yıllarca damızlık olarak kullanılmış, küçücük kafeslere tıkılıp kalmış, hareket etmeden sadece çiftleştirilip, doğurtturulmuşlar. doğan yavrular petshop'ların süslü püslü, göz boyayan camekan ve vitrinlerinde satılmış, kanlı ticaretten bihaber insanlar veya daha kötüsü haberdar olduğu halde önemsemeyip oyuncak alır gibi davranan duyarsız/vicdansız embesiller tarafından satın alınıp eve götürülmüş, bir çoğu görünürdeki nedenler - göstermelik bahane ve mazeretler ortaya çıkınca - büyüyünce/"allerji" ve "astım"a sebep olunca/tüy dökünce/çiş-kaka yapınca/hastalanınca/yaşlanınca, en önemlisi ise gerçek nedenle - satın alan yaratık vicdanını kaybedince sokağa/ormana/sanayi bölgelerine/çiftliğe terk edilmişlerdir. hayvan haklarının nispeten gelişmiş olduğu amerika gibi bir ülkede kaçak üretim yerinin hali gözönüne alındığında, türkiye gibi gelişmekte olan ve gelişmemiş ülkelerde bulunan kaçak veya yasal üretim çiftliklerinin/evlerinin/mekanlarının halini düşünmek bile aklıbaşında her insanı dehşete düşürmektedir.

petshop'lardan can satın almayın! petshop'lardan can satın almak işte bu vahşetlere sebep olmak demektir. petshop'lardan satın alınan her tavşan/kedi/köpek/hamster/cavia'nın yerine işte bu kabus dolu, işkence mekanlarında vahşice, canların canı ve kanı pahasına üretilen yenileri gelmektedir. petshop'lardaki kafeslerde olumsuz koşullarda bulunan canların satın almayı - kurtarmak olarak gören bilinçsizlerden olmamak, akıl yürütmek, mantıklı davranmak, gerçeği araştırmak, bilmek gerekmektedir. 

ek: sitede PETSHOP GERÇEĞİ - VAHŞETİ - İŞKENCESİ ile ilgili onlarca detaylı yazım ve şikayet dilekçelerim bulunmaktadır. arama kısmından pet shop kelimesi aratılarak veya yazının altındaki pet shop etiketine tıklanarak tüm bu yazılara ulaşmak mümkün.

pet shop şikayet dilekçeleri: (bu ve diğer yazdığım tüm dilekçeler kopyalanarak her türlü site/forum/blog/sözlük/twitter/facebook gibi sosyal ağlarda - internet ortamında veya yazılı ve görsel basında kullanılabilir. önemli: bu izin yalnızca dilekçeler için geçerlidir.)

1. http://www.turseng.com/2013/02/pet-shop-sikayet-dilekcesi-form-dilekce.html 
- kötü koşullarda çalıştırılan pet shop'ları şikayet dilekçesi 

2. http://www.turseng.com/2013/02/ruhsatsiz-veya-ruhsata-aykiri-calisan.html 
- ruhsatsız veya ruhsata aykırı çalıştırılan petshop'ları şikayet dilekçesi