Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

yuva arayan yavru tavşanlar - ANKARA

"SEVGİ KARŞILIĞI VERİLİK TAVŞAN BEBEKLERİMİZİN GÖZLERİ AÇILDI.YUVA VERMEK İSTEYEN, TAVŞAN BAKIMINDA TECRUBESI OLAN, ANKARALI, KAFESE HAPIS ETMEYECEK GERÇEK TAVSAN SEVERLERE SAHIPLENDIRME YAPILACAKTIR."

*****

tavşancanlar 2 haftalık olup, daha yeni gözlerini açmışlardır. ann sütü ile beslenmekte olan bu yavru tavşanlar 20 gün - 1 ay sonra sahiplendirilecektir. şimdiden "rezervasyon" yaptırmakta fayda var :) ücretsiz sahiplendirilecek olan bu yavru tavşanların annesi sedoder derneği tarafından kötü koşullarda tutulduğu bir petshop'tan kurtarılmış, koruma evine alındığında hamileymiş. asla petshop'lardan tavşan sahiplenmeyin, mutlaka bu derneğin koruması altında bulunan tavşanları veya çok sayıda terk edilmiş, kurtarılmış, yuva arayan tavşanları sahiplenin. bu sitede her daim tavşan sahiplendirme ilanları öncelikli ilan olarak yer almaktadır. tavşan sahiplenmeye karar verdiğinizde mutlaka belirttiğim bu yerlere bakın, ilanlardaki yuva arayan tavşan canları sahiplenin. bunca bilgilendirme ve bilinçlndirmeye rağmen, petshop vahşeti - gerçeği - işkencesi apaçık bilinmesine rağmen halen ücretsiz sahiplendirme ile değil, petshop'lardan mal satın alır gibi can almakla evcil sahiplenmenin gözümde hayvan düşmanlığından bir farkı bulunmamaktadır. 
ek: bu koruma evinde yalnızca kedi ve köpekler değil, çok sayıda tavşan ve kuş da bulunmaktadır. bu nedenle tavşan sahiplenmek için bu koruma evine giderken veya öylesine ziyaret ederken tavşan ve kuş yemi de götürerek tavşancanlar vee kuşların beslenmesine yardımcı olmak yerinde ve amacauygun bir eylem olacaktır. çeşitli sitelerde çok uygun fiyatlı tavşan yemleri satılmaktadır. bu yemler satın alınarak bu koruma evine bağışlanabilir. mama bağışı sadece kedi ve köpeklere yapılması gereken bir eylem değildir. korumaevlerinde bulunan, kurtarılmış, terk edilmiş tavşan, hamster, cavia, kuş, balık, iguana, kaplumbağa gibi canların da bulunduğu unutulmamalı, her daim akılda bulundurulmalı ve bu canlara da yem bağışı yapılmalı. gerçek hayvanseverlik hayvan ayırt etmeden tüm canları sevmeyi ve onların hakları/yuvalanmaları/beslenmeleri/kurtarılmaları/tedavileri/kısırlaştırılmaları v.s. için çalışmayı/çaba göstermeyi gerektirir. 
tavşancanların son halleri. muhteşemler. maşallah.rabbimin yarattığı en muhteşem varlıklar olan tavşancanlar ücretsiz sahiplendirilmektedir. 


öpülmelik, koklanmalık, kokusu içe çekilmelik, yüzü tüylerine yapıştırarak uyumalık, huzur kaynağı tavşan canlar yuva arıyor.