ARA

aykut balk - pedofili ve zoofili


  • geçmişinde hayvana tecavüz vakaları bulunduğundan emin olduğum hilkat garibesi, insanlık defosu. 
  • zavallı küçük çocuğun tek resmini gördüm, o da bir köpeciği büyük bir mutlulukla severken verilmiş bir poza sahip. çok duygulandım, epey etkilendim çocuğun samimi mutluluğundan, köpeği severken duyduğu sevinçten. gözlerinin için gülüyordu. ne kadar sevgi dolu bir çocuk olduğunu düşündüm, daha da arttı üzüntüm. 
  • maalesef, her zaman belirttiğim gibi pedofillerin büyük bölümü aynı zamanda zoofil. bu yaratıklar zayıftan başlayarak devam eder bu vahim eylemlerine. önce hayvana tecavüzle başlarlar, sonrasında küçük çocuklar, fırsat bulunca da yetişkinler. zincirleme tecavüzler söz konusu olur. bu nedenle hem başlı başına hayvan hakları gereği hayvanların korunması, hem de suç alanının genişleyerek çocuklara sıçramaması, çocukların da korunması için zoofillerin hapis cezası ile cezalandırılması gerekmektedir. 
  •                         
  • alttaki olay 2012 yılından bir örnek. 
  • (bkz: her zoofilin potansiyel pedofil olması)
  • "toplumun tepkisini çeken o menfur suçta da olduğu gibi (üvey dayının 5 (beş) yaşında yavrucağa tecavüz eylemi) bu suç, söz konusu o şüpheli "dayı"nın ilk suçu değildir. bu "dayı" bu masum yavrucaktan önce de köydeki bilumum zavallı hayvana tecavüz etmesi ile biliniyormuş. hayvana tecavüzün suç değil, kabahat olarak tanımlanıyor olması hasebiyle de herhangi bir cezai işleme tabi tutulmamış, muhtemelen - en iyi ihtimalle - bulunduğu ildeki il çevre ve orman müdürlüğü yetkililerinin düzenlediği hayvan hakları ihlali tutanağı ile idari para cezası verilmiştir. (ki ödediğini de hiç sanmıyorum). h.k.k. madde 14-de belirtilen yasakları ihlal eden şahıslar h.k.k. madde 24-de belirtilen idari para cezası müeyyidesine tabi tutulurlar, herhangi bir cezai takibat söz konusu olmaz. yine bu olayda bu "dayı" zoofil ve potansiyel pedofil olarak, önce hayvanlara, sonra çocuklara tecavüz etmiş, işkence ve eziyet yapmıştır. 

  • uzun yıllardır hayvan hakları savunucuları olarak savunduğumuz gibi hayvana yönelik hukuka aykırı her türlü eylemin kabahat değil de, suç olarak tanımlanması ve kabahatler kanununun kapsamından çıkarılarak t.c.k. kapsamına alınması gerektiği bu son çirkin olayla da apaçık ortaya çıkmıştır. buna göre, eğer başbakan ve kurmaylarının hayvan hakları savunucularına seçimden önce söz verdiği gibi bu haklı talep yerine getirilerek hayvana tecavüz ve bilumum kötü muameleyi yapanlar idari para cezası değil, hapis ve adli para cezası gibi yaptırımlara tabi tutulsaydı bu durumda, söz konusu bu küçük zavallı kız bu eziyetlere de maruz kalmayacaktı. şöyle ki, bu "dayı" hayvana tecavüz suçuyla yargılanıp hapis cezasına tabi tutulsaydı, bu durumda hapiste bulunacağından, bu zavallı kızcağız bu menfur eyleme maruz kalmayacaktı."

  • son olarak, yavrucağa rabbimden rahmet, dayanılmaz acıyla yanıp kavrulan ailesine de sabır diliyorum.