Öne Çıkan Yayın

TAVŞAN - YERYÜZÜNDE YARDIMA EN FAZLA MUHTAÇ OLAN CAN

mezbaha - ölümü farkeden tavşancanın acı ve korku dolu bakışları. ölmek istemiyorlar, yaşama isteğine sahipler, öleceklerini hissedinc...

15 Nisan 2014 Salı

TATVAN HAYVAN BARINAĞI

barınağı ziyaret ederek çok sayıda köpekcanı sevebilir, ilgilenebilir, çok sayıda yuva arayanlarını sahiplenebilirsiniz. özellikle cins köpek arayan, bu amaçla petshop, üretici ve hayvan satışı yapan tüccar veteriner kliniklerine yönelenleri bundan vazgeçirerek ilgili barınağa bu çok sayıda yuva arayan çeşitli cinslerden köpekleri sahiplenmelerini sağlayabilirsiniz.
yine bu barınağa tüm diğer barınaklar gibi mama bağışı yapmak amacauygun olur.


 bu canları sahiplenebilecekler mutlaka sahiplensin, sadece resimlere göz atıp, yazıyı okuyup geçip gidilmesin. adresi not edip, telefon numarasından bağlantı kurup çeşitli pet siteleri aracılığıyla mama bağışında bulunulsun bu barınağa. aynı şekilde buradan can sahiplenmek hususunda ciddi şekilde düşünülsün, sahiplenilebiliyorsa sahiplenilsin. mümkün değilse, çevreye anlatılıp yönlendirilsin bu barınağa köpek sahiplenmek isteyenler. başka şehirlerden sahiplenmek isteyenler olursa, ücretsiz pet nakil duyurusu açarak gönüllü nakilleri sağlanabilir.

ACİL İHTİYAÇ LİSTESİ:
Kuru ve yaş mama
bebekler için süt tozu
makarna
ekmek
hastalar için özel vitamin destekli mamalar

Alttaki ilan bu barınağın bir gönüllüsüne aittir. 
"Bebeği, hastası, ameliyat olanı, yavrusu erişkini yüzlerce can.... Gönüllünün yok denecek kadar az olduğu bir bölgede hepsine yetişemezsemin acısını bilirmisiniz ? Yok olmaları için herkesin ağız birliği yaptığı bir yerde hayata tutunsunlar diye kendinden vazgeçmişliği bilirmisiniz ? Sizlerin de desteği olmazsa yitip gidecekler, ne yazık ki elimizdeki mama bitmek üzere. Acilen yavru- yetişkin kuru mamaya, hasta ve yavrular için yaş mamaya, bebekler için süt tozuna ihtiyacımız var. Burada doğarak hayata 1-0 yenik başlamış bu garibanlar için ben de bir şeyler yapabilirim diyorsanız lütfen en azından bu ilanı yayın
Alıcı Ömer Atış Tatvan Belediyesi Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon merkezi Tatvan / Bitlis telefon 0 505 399 14 00"
sahipsiz ve eziyet görmüş canların gözlerindeki bu bariz hüzün kadar beni etkileyen husus çok azdır.