Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

hayvana yönelik şiddet ve tecavüz

bu tavşan can yuva arıyor. detaylar için bu linke tıklayın: ŞİDDET MAĞDURU TAVŞAN YUVA ARIYOR 

son günlerde haberdar olduğum iki ayrı hayvan hakları ihlalinin konusu. her iki ihlal de tavşana yönelik. 2. ihlalle ilgili şikayet dilekçesini yazmayı kalbimin dayanamayacağı düşüncesiyle bir süredir ertelemekteydim ancak inşallah rabbimin izni ve inayeti ile artık haftasonu yazacağım, devamında buradan da duyuracağım yoğun katılımın olması için. 

diğer ihlal - tavşana yönelik şiddetten ise bugün haberdar oldum. 
"şiddet uygulayanlar belli değil anladığım kadarıyla, belirtilmemiş zira. 
maalesef "hayvanseverler" bile şiddet sadece kedi ve köpeğe yöneldiğinde ciddiye alıp şikayet yoluna gidiyorlar. tavşan, hamster, balık v.s. türü canlarla ilgili ihlallerde ise sadece "sahiplendirmek"le yetiniyorlar o da en iyi ihtimalle.

neyse...
bu canın durumu acilmiş, zira tavşanı kurtaran şahıs bir an önce göndermek istiyor. ilan açılır açılmaz, okul bahçesindeki tavuk ve tavşanların bulunduğu kümes teklif edilmiş, bu teklifin üstüne atlanmış. ama olayı bana haber veren yakınım kendisiyle görüşmüş, ilanı her yerde duyurduğumuzu, şiddet mağduru hayvanı kümese değil, şefkatli bir yuvaya vermesini, beklemesini önermiş. şimdi bekliyor şahıs. 

istanbul'dan bu cana geçici de olsa yuva olabilecekler lütfen bayanla irtibata geçip canı alsın kümese gitmeden. zira kümeste başına ne gelececeği apaçık ortada. 
yuva arayan şahsın facebook hesabı da bu:  buradan da görüşülebilir kendisiyle." 
bu ilanı sözlükten, duyurudan ve sitemden duyurmaya çalışıyorum. ilan sahibinin hesabı yukarıda, telefon numarası da duyurudaki ilanda. bu tavşana geçici/kalıcı yuva olabilecek, gerçek hayvanseverler bir an önce irtibata geçip canı sahiplensin. tavşan bakımından anlamadığı için tereddüt edenler varsa bu canı sahiplenmede, herhangi bir tereddüde mahal yok. siz sahiplenin devamında tarafımla irtibatta kalın, tavşan bakımı, beslenmesi, davranışları, hastalıkları v.s. her konuda bilgilendirme/bilinçlendirme yapılır tarafımdan.