Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

SAHİBİNDEN.COM - HAYVAN SATIŞINA DEVAM EDİYOR - ŞİKAYET

hayvan haklarını ihlal etmeye devam eden hayvan düşmanı site.
öncelikle şuraya göz atılmalı: (bkz: sahibinden.com/@earthlings)

sonrasında şuraya: 

http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-evcil-hayvanlar-tavsan-5-adet-yeni-zellanda-tavsan-163351327/detay - linke tıklayıp altta sarıyla vurguladığım şekilde şikayette bulunun. 

küçücük bir kafes daracık, tıka basa, berbat bir depoya tıkılmış, bu daracık kafes içinde 6 büyükçe yavru, 1 hayli büyükçe anne tavşan damızlık olarak satılmak üzere bekletilmekte. tüm resimlere bakıldığında görüleceği üzere hareket olanağı yok bu daracık yerde. anne tavşan soldan sağa dönemiyor bile. 

bazen şöyle bir düşünce dolaştırılır çeşitli yerlerde: "hayvanseverler insan sevmiyor" veya "hayvanı insandan çok seviyor". 
açıkça belirtmek isterim ki, hayvan hakları savunucusu olarak bu tür aşağılık varlıkları gördükçe, bu hayli uzun hayvan hakları savunuculuğu yaşamımda biriktirdiklerim ışığında hayvanı insandan daha çok sevmek bir tarafa, insanların büyük çoğunluğundan nefret ediyorum. 

bu 7 canı daracık kafese tıkıp, kötü koşullarda tutan, bir taraftan da satarak sırtlarından para kazanan varlıktan nefret etmeyip de, övgüyle mi söz edeceğim. aklıbaşında, her normal insan gibi hayır, tabi ki, nefret edeceğim. cehennemin dibine girsinler, cehenneme odun olsunlar inşallah.

"bu entry'yi halihazırda okuyan herkese - hemen şimdi linke giderek bu ilanı site yönetimine şikayet ederek kaldırtmasını önermekteyim. normalde bizler şikayet ediyoruz zaten ama toplu şekilde tepki gösterilmesinin sahibinden.com üzerinde daha etkili olacağı ortadadır. 
linkteki ilana giderek "ilanla ilgili şikayetim var" kısmına tıklayın. bir pencere açılacak. "diğer" şıkkını işaretleyerek 2 dk.da ilgili ilanı şikayet edin. 
özetle, "ilanın üreticiye ait olduğunu, ücretsiz sahiplendirme olmadığını, bu yönüyle site kurallarına aykırı olduğundan (sitede canlı hayvan satışı yasak zira) kaldırılması gerektiğini belirtin, bu tür ilanları yayınlarken dikkatli olmalarını, içeriğinden ücretli olduğu anlaşılan ilanları ve sürekli sahiplendirme ilanı veren şahıslara ait ilanları yayınlamamalarını talep edin"."