Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ankara'da "çocuk"lar tarafından eziyet edilip öldürülen tavşan vahşetine dair detaylar

olayı duyduğumdan beri hissettiğim manevi ve fiziksel ızdırap nedeniyle hakkında yazmayı mümkün mertebe ertelemiş olup, en son 2 gün önce kendimi toplayarak yazıp tamamlayabildiğim şikayet dilekçesi ilgili linkte yer almakta. herkes katılsın, katılımın yoğun olması son derece önemli, zira yaptırım uygulamakla yükümlü kurumlar ancak baskı sonucunda harekete geçmektedir.
ayrıca dilekçede delillerin karartılmaması için isimler kısaltma ile verilmiş, olaya dair sosyal ağ linkleri saklanmıştır. bir süre sonra tarafımdan açıklanacaktır. 
dilekçenin kuruma elden teslim ettiğimiz halinde elbette tüm isim ve linkler açıkça belirtilmiştir.


BU DA TAVŞANI V. ADLI KLİNİĞE GÖTÜREN S. DERNEĞİNİN AÇIKLAMASI
Not: dilekçe ve eklerindeki isim ve iletişim bilgileri tarafımdan sürecin gereği gibi yürümesi için sansürlenmiş olup, başvuru sonuçlandığında hukuka uygun kısımlar burada açıklanacaktır. 

olaya dair tanığın açıklamalarından alıntılar bu şekildedir:
"y. adlı çocuk; bizim orda çingene çocukları tavşan,kedi,köpek,ördek , tavuk vs.tecavüz ediyor" dedi. 2 gün sonra annesi s. hn.beni aradı ,"eşimden boşandım,y. babası ve benim ailem gibi hasta,bir ben sağlam çıktım. oğlum ve arkadaşı s. problemli çocuklar,özel eğitim alıyorlar, ı haftadır okula hiç gitmiyorlar.öğretmenleri y.'tan bıktık,okula gelmiyor kurtulduk" dediler.oğlumun elindeki köpeği alın,aç,susuz perişan,kurtarın" dedi."

"annesi s. hn. beni tekrar aradı,telaşlı idi, "bu tavşan başıma bela oldu. oğlum banyoya girdi,kapıyı kilitledi,"tavşana tecavüz mü ediyorsun aç kapıyı" dediğimde "bana o.... dedi"."

http://www.turseng.com/...-edilen-bel-ve-kollari.html - linkte en alt kısımda yer alan taniğin olaya dair detayli açiklamasi çok önemli, mutlaka okuyunuz.
türkiye'de eğitim sisteminin çok büyük etkisi mevcut bu tür vahşetlerde. zaten olaya dair dilekçede "çocuk"un öğretmenlerine de yaptırım uygulanmasını talep ettim.