Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ankara'da tecavüz edilip öldürülen tavşan


hakkında sosyal ağlarda yayılan ilk ihbar ve veteriner kliniğinde müdahale edildiği, kurtarılmaya çalışıldığı sırada yaşanan gelişmeleri sözlükte de bulunsun diye buraya da eklemekte olduğum, çok zorlanarak da olsa hakkındaki şikayet dilekçesini nihayet yazarak olayı yaydığım ve çok sayıda duyarlı şahsın katılımına sebep olacağım için kendisine karşı vicdani borcumu deryada zerre kadar da olsa yerine getirmiş olduğum için biraz rahatladığım ve sırtımdan kocaman bir yük kalkmış gibi hissettiğim can.
tam 2 aydır bu vahşeti içimde taşıyor olmak epey zorladı beni.

"olaya dair ilk ihbar:
m.ç.

ankara /emirler de çocukların tecavüzüne uğradığı bildirilen, yarı baygın durumdaki beyaz tavşan için acil yardım isteniyor.ben hastanedeyim,lütfen birileri ulaşsın...iletişim : s. hanım: tel: -
5 nisan

2. s. derneğinin tavşanin tedavi sürecine dair açiklamasi
s. derneği - s.

“malesef kaybettik dün ankara etimesgutta çocuklar tarafindan cinsel tacize ugrayan tavşanimizin durumu ne yazikki iyi değil belini ve ön ayagini kirmislar serum vitamin destegi verildi genel durumu cok kötü ne yazikki onu kaybedecegiz “
6 nisan "

http://www.turseng.com/...-edilen-bel-ve-kollari.html - şuradan alıntıdır. isimleri ve iletişim bilgilerini sansürleyerek ekran görüntülerini de ekleyeceğim daha sonra.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(bkz: hayvana sahibi tarafından eziyet edilmesi)
bu ve benzer olaylarda bir sahipli hayvana bizzat sahibi tarafından eziyet edilmesi hali sözkonusu olmaktadır. bu durumlarda takip edilecek yollar, başvuru yapılacak şikayet makamı ve başvuruda kullanılabilecek dilekçe örneği ilgili başlıkta detaylı olarak bulunmaktadır. 

bu kadar sık hatırlatmama rağmen arada sırada sözlüğün farklı bölümlerinde gözüme buna yönelik sorular çarpmakta olup, anlam verememekteyim. zira çok sık hatırlattığım ve çözüm yolunu belirttiğim hayvan hakları ihlallerinden birisidir hayvana sahibi tarafından eziyet edilmesi.
özet olarak açıklanmakta, şikayet dilekçesi linki de belirtilmektedir. benzer tüm durumlarda bu dilekçeyi kullanarak ilinizdeki orman ve su işleri bölge müdürlüğüne başvurunuz.