Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ankara'da tecavüz edilip öldürülen tavşan

yoğun bir şekilde katılım gerekmektedir hakkındaki dilekçeye. hayvanlara yönelik kötü muamelenin kabahatler kanunundan çıkarılıp tck'ya alınacağı güne kadar bu tür suçlara yaptırım uygulamakla görevli idari kurumlara yoğun baskı yapılması şart, çünkü bir hayvan hakları ihlali toplumda infial oluşturmuşsa ancak o zaman yaptırım uygulama yoluna gidiyorlar, olayı takip eden çok insan var düşüncesi ve teşvikiyle. sonuçta hayvanları korumakla görevli ve yetkili olan doğa koruma kurumu yukarıdaki fotoda görüldüğü gibi bir yer.
http://2.bp.blogspot.com/...gxigmkxlqp0/s1600/tv3.jpg
bu foto hayvanları korumakla yükümlü orman ve su işleri bölge müdürlüğünde çekilmiştir bir kaç gün önce. daha evvel bu kabus gibi görüntü daha fazlaydı ilgili kurumda, maalesef çok sayıda bu zavallı canlara ait kurutulmuş bedenler süs niyetine sergilenmekteydi ilgili kurumun her yerinde. son gidişimizde sadece bu canın kaldığını gördük, muhtemelen bakımının zor olması hasebiyle diğerleri kaldırılmış. 

olayın tanığı tarafından zavallı yavrunun kurtarılması için sosyal ağlarda yapılan çağrının ekran görüntüsü: 
http://1.bp.blogspot.com/...h57dejnsn4/s1600/tv21.jpg
bu ihbar üzerine canın işkence gördüğü kabus eve giderek "çocuk" denilen yaratığın annesi olacak bir başka "yaratık"tan tavşanı teslim alıp veteriner kliniğine yetiştiren derneğin kendi sayfasında tavşanın durumuna dair bilgilendirmesinin ekran görüntüsü:
http://2.bp.blogspot.com/...xga1j69fqy/s1600/tv11.jpg

bu ihbar ve tavşanın kurtarılmasına yönelik çabalar hakkında bilgilendirmenin linkleri dilekçe sonuca bağlandıktan sonra tarafımdan verilecektir.