Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ankara'da tecavüz edilip öldürülen tavşana dair şikayet hakkında detaylar

yoğun bir şekilde katılım gerekmektedir linkteki dilekçeye. hayvanlara yönelik kötü muamelenin kabahatler kanunundan çıkarılıp tck'ya alınacağı güne kadar bu tür suçlara yaptırım uygulamakla görevli idari kurumlara yoğun baskı yapılması şart, çünkü bir hayvan hakları ihlali toplumda infial oluşturmuşsa ancak o zaman yaptırım uygulama yoluna gidiyorlar, olayı takip eden çok insan var düşüncesi ve teşvikiyle. sonuçta hayvanları korumakla görevli ve yetkili olan doğa koruma kurumu yukarıdaki fotoda görüldüğü gibi bir yer.
bu foto hayvanları korumakla yükümlü orman ve su işleri bölge müdürlüğünde çekilmiştir bir kaç gün önce. daha evvel bu kabus gibi görüntü daha fazlaydı ilgili kurumda, maalesef çok sayıda bu zavallı canlara ait kurutulmuş bedenler süs niyetine sergilenmekteydi ilgili kurumun her yerinde. son gidişimizde sadece bu canın kaldığını gördük, muhtemelen bakımının zor olması hasebiyle diğerleri kaldırılmış. 
hakkının aranması ve bu "çocuk"un elindeki diğer hayvanların kurtarılması ve de bir daha hayvan sahiplenmemelerinin sağlanması amacıyla ilgili idari para cezası ve diğer yaptırımların uygulanması için ankara orman ve su işleri bölge müdürlüğüne şikayet dilekçesinin gönderilmesi elzem olan melek.
bu arada olay 06.04.2014 tarihinde gerçekleşmiştir. defalarca hakkında dilekçe yazmaya kalkmama rağmen, olaydan çok fazla etkilenmiş olmam hasebiyle sürekli ertelediğim, nihayet 2 gün önce tüm enerjimi toplayarak yazıp dün itibariyle kuruma elden teslim ettiğim dilekçeye herkesin katılımı son derece önemlidir. dilekçeyi herkesin kopyalayıp gönderebileceği şekilde düzenledim sitemde yayınlamadan önce. 
bu arada yaptırım uygulamaya yetkili kurum olaydan gerçekleştiği tarihlerden itibaren haberdar olup, her zamanki memur zhiniyeti nedeniyle herhangi bir yaptırım uygulamamıştır şimdiye kadar. bu nedenle kuruma tel/faks/email/şahsen baskı ve tepki son derece önemlidir olayın sonuçsuz kalmaması, dilekçede yer alan taleplerin yerine getirilmesi bakımından.
olayı pek takip eden olmayınca kurum her zamanki gibi olayı önemsememiş, yaptırımdan kaçınmış. 
dün kuruma elden dilekçeyi teslim ederken mutlaka yaptırım uygulanması gerektiğini, olayı ve dilekçemizdeki taleplerin yerine getirilip getirilmediğini, dilekçemizin sonucunu takip edeceğimizi belirttik. 
ayrıca bu "çocuk" ve ailesine ve de "öğretmen"lerine yaptırım uygulanması ve evindeki diğer hayvanların kurtarılması şahsen benim için son derece önemli. herkes mutlaka şikayete katılsın. üzülmekle yetinmesin. http://www.turseng.com/...-edilen-bel-ve-kollari.html - dilekçe linki.

ek: olayın dinle, muhafazakarlıkla bağlantısı kurulmasın anlamsız şekilde. her zaman belirttiğim gibi ben dindar bir hayvan hakları savunucusuyum.