Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

TEKİRDAĞ YENİÇİFTLİK HAYVAN BARINAĞINDA YENİ KATLİAM! ŞİKAYETE DEVAM - DİLEKÇEYE KATILIM


tekirdağ'da bulunan iki barınak - marmara ereğli ve yeniçiftlik barınaklarına dair gönüllülerden gelen yardım talebi üzerine yazmış olduğum yazı ve linkteki şikayet dilekçesi.
üzerinden aylar geçiyor, yine bugün itibariyle sosyal ağlarda tekirdağ, yeniçiftlik barınağında yaşanan açlık, susuzluk, bakımsızlık ve hastalık nedeniyle yaşamlarını kaybeden canların foto ve bilgileri yayılıyor.
alttaki fotolar güncel. barınaktaki canlar aç, susuz ve hasta. halihazırda belediye başkanı ibrahim uyan isimli şahsın inatla barınağa mama ve veteriner hizmeti temin etmemesi sebebiyle yaşamlarını kaybetmeye devam ediyorlar.
konuyla ilgili takip edilecek yollar:
1. barınak koşullarının düzeltilmesi ve kaybedilen yaşamların hesabının sorulması için linkteki şikayet dilekçesini,bu yayındaki fotoları da ekleyerek tekirdağ orman ve su işleri bölge müdürlüğüne göndermek.
2. tekirdağ belediyesinin chp'li olması hasebiyle, chp yönetimine, chp'li hayvansever olduklarını iddia eden milletvekillerine email/faks/twitter/facebook v.s. aracılığıyla ulaşarak yıllardır süregelen soruna kalıcı çözüm bulunması ve sorumluların yaptırıma tabi tutulması için şikayette bulunmak, tepki göstrmek.
3. belediye başkanlığını arayarak barınakta bulunan canların açlık susuzluk, hastalık ve bakımsızlık nedeniyle bilerek isteyerek öldürülmesine ciddi tepki göstermek. Yeniçiftlik Belediyesi
Adres: Merkez Mah., Yeniçiftlik/Tekirdağ
Telefon: (0282) 644 1711
4. belediye başkanlığı tepkiler üzerine barınağa mama temin edene kadar barınak gönüllülerine bir an önce bu canları doyurmaları için mama göndermek.

 http://www.turseng.com/2013/07/marmara-eregli-barinagina-dair-sikayet.html - şikayet dilekçesi linki (dilekçeyi kopyalayıp bir başka sorumsuz idari kurum olan orman ve su işleri bölge müdürlüğüne tekrar tekrar göndermek gerekmektedir, sorumsuzluklarına son vermeleri, görevlerini gereği gibi yaparak ilgili barınağı denetlemeleri, ilgili yaptırımlara hükmetmeleri, belediye yetkililerinin veterinerlik hizmetlerini gerekli şekilde yerine getirmelerini sağlamaları için, not: dilekçedeki marmara ereğli hayvan barınağı kısmındaki marmara ereğli kelimelerini yeniçiftlik kelimesi ile değiştirin, dilekçeyi göndermeden önce), yeni ve eski barınak vahşetlerine dair görseller ve dilekçenin gönderileceği makam bilgileri yer almaktadır. 
uyarı: ++18, kalp, ruh ve sinir hastaları ile reşit olmayan şahısların dikkatli olması önerilmektedir! ++18NOT: bu barınakta köpek katliamı mutat hale gelmiştir. 29 EYLÜL 2013 tarihli yeniçiftlik barınağı köpek katliamı hakkında yazı bu linkte okunabilir, fotolar görülebilir. yukarıdaki uyarı bu yazı ve fotolar için de geçerlidir. 

http://www.turseng.com/2013/09/marmara-eregli-hayvan-barinaginda-yeni.html