Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

yaşlanan hayvanı terk etmek

bir insan! düşünelim, yıllarca birlikte, aynı evde yaşadığı bir canı "bu artık yaşlandı" diyerek götürüp barınağa terk ediyor, zaten yaşlı olan köpekcan da bakımsızlıktan iyice elde ayaktan düşüyor, uzun tüyleri ağzına doluyor, adeta bir tıpa haline gelerek ağzını yemek yiyemeyeceği, su içemeyeceği şekilde tıkıyor. aniden durumu barınak gönüllülerince farkediliyor, tüy tıpası ağzından çıkarılınca tam 5 konserve mama yiyor. halihazırda bu can barınaktan tedavi ve rehabilite amacıyla çıkarıldığı klinikte yuvalanmak için bekliyor. evini bu cana açabilecek gerçek insanlar bir an önce sahiplensin.
ilan detayı, ilan sahibinin iletişim bilgisi ve canın resimleri linkte: ilan 29. http://www.turseng.com/...sahiplendirme-ilanlari.html 
ağzındaki tüyden tıpaya bakıp bakıp kötü oldum, insanoğlunun büyük bir bölümüne karşı (çocuk, kadın, erkek, yaşlı v.s. ayırt etmeksizin) hissetiğim olumsuz duygular iyice perçinlendi. bu canı çok önemsiyor ve bir yuvası olmasını arzu ediyorum. 
gitmişken ilan 30'a da göz atılmasını öneririm. engelli küçük bir kedi yavrusu yuva arıyor. özetle durumu şu şekilde: ev ortamında iyi bir bakımla, geniş alanda yürütülmesi sağlanırsa tamamen iyileşebilir, yürüyebilir, ancak halihazırda içinde beklediği klinik kafesinde - daracık alanda yaşamaya devam ederse tamamen engelli hale gelecek. bu yüzden bu canın da evleviyetle sahiplenilmesini öneririm.