Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ayakları bağlanan eşeğin bataklığa terk edilmesi

 1. yaratılış defosu, hilkat garibesi insanoğlunun vahşet içerikli bir eylemi daha.
  "“ihbar ile birlikte biz de afad ekibi olarak olay yerine çıkış yaptık. fakat vardığımızda hayvanın orada 3-4 gün boyunca mahsur kaldığını tespit ettik. hayvan çok zayıflamıştı. sonrasında biz de onu orada ot ve su ile biraz besledik. daha sonra aracımızın vincine ip ile bağlayarak kurtardık. fakat çıkarttığımızda ayakları tamamen iple bağlanmıştı. bunu görünce bir insanın bunu nasıl yapabileceğini düşündük. üzüldük, hemen ayağındaki ipleri kestik. 3-4 gün boyunca suyun içinde kaldığı için ayakları, sinirleri tamamen zayıflamıştı. bu nedenle de hayvan kesinlikle ayağa kalkamıyordu ve bizde olay yerinden ayrılamıyorduk."
  olayda kendi hayvanına eziyet sözkonusu olduğundan bu dilekçeyle orman ve su işleri bölge müdürlüğüne şikayet başvurusunda bulunulacaktır: http://www.turseng.com/…na-eziyet-eden-sahslar.html

  başvuru üzerine bu yaptırımlar uygulanacaktır:
  1. idari para cezası verilmesi - h.k.k. madde 28/k gereği,
  2. bir daha hayvan sahiplenmesinin engellenmesi - h.k.k. madde 24 gereği,
  3. köpeğe el konulması, köpeğin rehabilite edilerek sahiplendirilmesi gerekmektedir. - h.k.k. madde 24 gereği.
  olaya uygulanacak olan hükümler: h.k.k. madde 14/a, h.k.k. m. 24 ve h.k.k. m. 28/k

  bu tür olaylara, yani bir yaratığına kendi hayvanına (inek, koyun, tavşan, kedi, köpek v.s.) eziyet etmesi hallerinde denk gelindiğinde takip edilecek hukuki yol bu şekildedir. bu ve diğer tüm dilekçeleri bir dosya içine tek tek kopyalayarak bulundurun, gerektiğinde kullanın.

  olayla ilgili iyi haber: eşek ankara'da korumaevine getirilmek üzere. halihazırda ankara merkezli bir dernek yetkilisi bu canı almak için ilgili bölgeye gitmiş. ankara'ya ulaştığında inşallah en kısa zamanda ilgili korumaevine giderek kendisini ziyaret edip ilgilenmeyi planlamaktayım.