Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

azerbaycan'da hayvan haklarına dair EYLEM DUYURUSU - İSTANBUL ÖNEMLİ / ÖNCELİKLİ


bir an önce tesis edilmesi için 7 ağustos 2014, saat 15:00 - 17: 00 arasında, akatlar azerbaycan cumhuriyeti istanbul başkonsolosluğu önünde eylem yapılacak olan temel ve vazgeçilmez haklar.
istanbul'da ikamet eden tüm hayvan hakları savunucuları ve genel olarak hayvan haklarına duyarlı herkese bu eyleme katılmasını önermekte ve böyle bir eylemin düzenlenmesinin önemine vurgu yapmaktayım.
 şu linkte eyleme dair etkinlik bilgileri yer almakta olup, eylemi düzenleyenlerle irtibat halinde kalınarak eyleme katkı sunulabilir.

not: eylemi vegan özgürlük hareketi diye bir grup düzenlemekte olup, ne kendileriyle, ne de başka herhangi bir grup/şahıs/parti v.s. ile bir bağlantım bulunmaktadır. sadece yoğun katılım olması için burada duyurmaktayım eylemi. 
zaten sözlük ve blog'um hariç hiçbir sosyal ağda hesabım yoktur. sosyal ağlar ve diğer sözlük/forum/sitelerde "earthlings" nick'ini, hatta bu sözlükte de tuhaf bir şekilde, gayet etikdışı olarak "earthling" nick'ini kullanan şahıs ve kurumlarla bağlantım/ilgim bulunmamaktadır.

ek: azerbaycan'da hayvan haklarının durumu için: 
(bkz: azerbaycan'da eurovision için hayvan katliamı)
(bkz: azerbaycan'da bir köpeğin dövülerek öldürülmesi)