Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

KOYUN YÜNÜ VAHŞETİ - YÜN KULLANMA / SATIN ALMA / VEGAN OL


yünü, sütü, eti, derisi yüzünden türlü işkencelere maruz kalan bir diğer endüstriyel vahşetin öznesi.
zavallı canların yünleri nedeniyle kırkıma tabi tutulurken maruz kaldıkları işkenceler kaz tüyü için kazların, yünleri için angora tavşanlarının maruz kaldıklarından daha hafif değil.
tüm bu endüstriyel vahşetlerin sona ermesinin tek çözüm yolu mevcut, o da hayvanların endüstride kullanılmasından tamamen vazgeçmek,her türlü hayvansal üretimi ivedilikle sona erdirmek. başka bir çözüm yolu yok bu işkencelerin sona ermesi için. insani yöntemler de yok, insani yöntem bu alttaki 2 videoda görülenler işte. insanoğlunun yöntemi bunlar: işkence, eziyet.
videolardan da görüleceği üzere zavallı canlar yünleri kırkılırken dövülüyor, defalarca tekmeleniyor, yüzlerine, gözlerine, burun ve ağızlarına tekme ve yumruklarla saldırılıyor. havaya kaldırılıp acımasızca yere çarpılıyorlar. oradan oraya tekmelerle savruluyor, aynen kaz tüyü vahşetinde olduğu gibi yırtılan derileri uyuşturmadan adeta cansız bir nesne, bir cuvalmış gibi dikiyorlar. 
tüm bunlar sadece ilk videoda tahammül edebildiğim 1 dk'da gördüklerim. her iki videonun sonuna kadar izlenmesini önermekteyim hayvan hakları adına. 

"as first reported by nbc, disturbing peta eyewitness investigations—the first of their kind—reveal that workers killed, beat, stomped on, kicked, mutilated, and threw sheep around as they sheared them in australia, the world’s top wool exporter, and the u.s. please, won’t you help these animals?

as you can see in this groundbreaking video footage, sheep shearers in australia violently punched these gentle animals in the face and beat and jabbed them in the head with sharp metal clippers and even a hammer. these attacks often left the petrified sheep bleeding from their eyes, noses, and mouths."
                                    


uyarı: +18, kalp, ruh ve sinir hastaları ile reşit olmayan şahısların dikkatli olması önerilir. 

"ıt’s not better for sheep in the united states. one shearer repeatedly twisted and bent a sheep’s neck, breaking it. after the shearer kicked the sheep head-first down a chute, peta’s investigator found her dead. the shearer bent, twisted, and bounced his bodyweight on dozens of sheep’s necks and forelimbs and poked his fingers into sheep’s eyes. see for yourself:"
                            


ek: konuyla ilgili olarak:
(bkz: kaz tüyü vahşeti)
(bkz: angora tavşanı vahşeti)