Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

TAVŞAN

yuva arayan ikisinin ilanına hassasiyet ve ilgiyle yaklaşılmasını önerdiğim yavrucak.
bilindiği üzere kendisini "hayvansever" olarak tanımlayan güruhun, sadece kedi ve köpeklere saplantılı olup, diğerlerinin plastikten oluştuklarını düşündüklerinden olsa gerek önemsemediği tavşan, hamster, kuş, balık, iguana gibi evcil hayvanların sahiplenme/tedavi/kurtarılma/beslenme v.s. durumlarına dair hassasiyetim mevcuttur. 
bu canlara yönelik ilan ve duyurulara da son derece önem vermekteyim, kedi ve köpekcanların (özellikle engelli, yaşlı ve terk edilmiş) ilanları ile birlikte.
diğer hayvanseverlere de kedi/köpek dışındaki evcil canları da önemsemelerini önermekteyim sahiplendirme, tedavi, kurtarılma ve beslenme bakımından. 

her neyse...
bu iki tavşancan yuva arıyor. bu yuva arayan canlara rağmen, halen ısrarla petshop'a giderek tavşan satın alacak olanlara başka nasıl ulaşılabileceğini bilmiyorum, burada duyuruyorum bana gelen ilanları, blogda yayınlıyorum. sosyal ağlarda yayınlanıyor görenler tarafından.
yine de terk edeceği halde petshop'tan satın alan "insan"a ulaşamıyor olmak çok üzücü ve endişe verici.
sahiplenemiyorsanız bile bu ve benzer ilanları duyurun, yayın ki, bu petshop garabetine engel olalım, satın alacak insanlara ulaşıp bu yuva arayan canları ücretsiz sahiplenmelerini sağlayalım.
 yavru tavşan, mersin'de yuva arıyor. iletişim bilgisi foto üzerinde. 
sahiplenilirse çok mutlu olacağım bu can, zira bir "çiftliğe bırakılma" durumu var. "çiftliğe bırakma"nın hayvan hakları jargonunda ne anlama geldiği her hayvanseverin malumu.
           


https://pbs.twimg.com/...ia/bredsmgieaaeqdr.jpg:large - bu can da yine yuva arayan yavru tavşan. cinsseverler ücretsiz sahiplensin, satın almasın, yüzlerce lira ödeyip. 
bu can bir otelin turist çekmek için saç boyası ile boyayıp maskot olarak kullandığı bir can olup yuva arıyor. tel: 05333018656 antalya 
bir yavru tavşanı sırf müşteri çekip gelir elde etmek için saç boyası gibi bir kimyasalla derisini yakarak boyayan zihniyetin bir an önce yok olmasını tüm kalbimle istiyorum. 
kıytırık kozmetik ürünleri için zavallı tavşancanların öldürücü deneylere tabi tutulması yetmiyormuş gibi bir de sahipleri tarafından keyfi deneye maruz bırakılmaları dehşetvericidir.

(bkz: hayvan deneylerinde uygulanan testler)