Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

TAVŞAN

yuva arayan tavşan ilanları için linke tıklayın: TAVŞAN İLANLARI
son yıllarda sokağa atılan evcil hayvanlar arasına katılmış olan, sokakta kedi/köpek gibi yaşamaları imkansız olduğundan, sabah 05:00 veya herhangi bir saatte sokak/park gibi yerlerde görüldüklerinde terk edilmiş olduklarını anlayarak, hemen güvenli bir bölgeye alınıp hakkında foto/video gibi görsellerle birlikte sahiplendirme ilanı yayınlanması ve çok dikkatli bir şekilde, çok iyi araştırarak iyiniyetli, gerçek hayvanseverlere sahiplendirilmesi gereken can. tavşan sahiplendirmede kedi köpek sahiplendirmesine nazaran çok daha dikkatli olunması gerekmektedir, zira tavşan eti bile yiyebilen kötüniyetli varlıklar tarafından "sahiplenme" çabası içine girilebilir.
sözüedilen sabahın nurunda sokakta görülen başıboş tavşancanların akibetini merak ettim. canların kontrol edilip hala görüldükleri yerdelerse hemen güvenli bir bölgeye alınıp yukarıda belirttiğim sahiplendirme prosedürünün takip edilmesini öneririm.
buna yönelik ilan şahsıma turseng @ gmail . com email adresinden blog'da yayınlamam için gönderilebileceği gibi, facebook hayvansever sayfaları ve twitter hayvansever hesaplarında da duyurulabilir.
özetle, "başıboş" tavşan gördüğünüz anda asla dönüp gitmeyin, zavallı tavşancanlar için sokak ve park gibi bilumum yerler mutlak ölüm anlamına geldiğinden mutlaka bir çözüm üretin, canların yaşam hakkını güvenceye alın, evinizde/balkonunuzda/bir odanızda sahiplendirene kadar geçici bir süreliğine yaşamasını sağlayın.