Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

hayvana işkence kabahat değil suç sayılsın

sorumsuz bir anne tarafından denetlenmediği, gözetlenmediği için 13 yaşında bir pislik çocuk tarafından tecavüz edilip öldürülen tavşan - detaylı bilgi için linke gidin.
(bkz: hayvanları koruma kanununun tck'ya alınması)
(bkz: hayvan haklarının anayasa'da yer alması)
dün gayet iyi olan moralim akşam vakti emailimde farkettiğim bir hayvan istismarı ihbarıyla çok bozuldu. tüm mutluluğum uçtu gitti, epey kötü oldum.
olay tipik "anne"nin gerçekte kıytırık, sıradan ama kendisine göre dünyada tek/biricik/başka da olmayan "çocuk"unun eline oyunca niyetine vermiş olduğu yavru tavşana bu 1,5-2 yaşlarında küçük insanın ciddi şekilde eziyet etmesinden ibaret.
bu anne denen varlık çocuğun tavşancağıza yaptığı eziyetleri sosyal ağlarda yayınlayıp popüler olma derdinde. çokça da uyarılmış hayvanseverler tarafından, çocuğun eline tavşanı vermemesi, tavşanı sahiplendirmesi, çocuğuna büyüyüp bilinçli hale gelene kadar hayvan alınmaması, oynaması için peluş oyuncak alınması önerilse de anne denen varlık dinlememiş, "panter emel buralarda mı, keh keh" sığlığında hayvancağıza işkenceyi devam ettirmiş.
en son bu hayvansever bana detaylı bir email atarak yardım istemiş. 
bana gelen emaili ve önerdiğim hukuki yolları daha sonra yayınlayacağım, hem burada, hem de blogda. sözkonusu hayvansever şahıs hukuki yolları takip ettikten sonra. herkes katılsın, tepki göstersin, şikayet yoluna gitsin, özetle olayla ilgilensin diye.