Öne Çıkan Yayın

TAVŞAN - YERYÜZÜNDE YARDIMA EN FAZLA MUHTAÇ OLAN CAN

mezbaha - ölümü farkeden tavşancanın acı ve korku dolu bakışları. ölmek istemiyorlar, yaşama isteğine sahipler, öleceklerini hissedinc...

2 Ağustos 2014 Cumartesi

PHİLİP MORRİS ve R.J.REYNOLDS SİGARA ŞİRKETLERİNİN HAYVAN DENEYİNİ SONA ERDİRMESİ İÇİN İMZA KAMPANYASIhayvanlar üzerinde deney yapan, hayvan deneylerinin alternatiflerinden yararlanmayan bir kaç sigara şirketinden birisi. bir diğeri r.j. reynolds. hayvan deneylerini sona erdirmesi, hayvan deneylerinin alternatiflerinden yararlanması için peta tarafından imza kampanyası başlatılmış. 
https://www.peta.org/action/action-alerts/ - link`e gidin.
peta kampanyaları diğer tüm çalışmaları gibi oldukça etkin ve sonuca yönelik, hem toplum, hem de devletler nezdinde. örn. bu kampanyalardan birinin sonucunda bir diğer sigara şirketi olan lorillard tobacco hayvan deneylerini sona erdirerek hayvan deneylerinin alternatiflerinden yararlanmaya başlamış. http://www.peta.org/blog/lorillard-tobacco-company-bans-animal-tests/
bu yüzden tüm hayvan haklarına duyarlı şahıslara bu kampanyaya katılarak destek vermesini önermekteyim. zira belirttiğim gibi peta kampanyaları gayet etkin ve sonuç elde edilen çalışmalardır uyduruk change.org ve avaaz gibi bilumum imza sitelerinden farklı olarak. 
sigara içsin içmesin, normal, orta zekalı ve makul olup, sadist olmayan her bireyin bu vahşet içerikli görüntüden etkileneceğini, bu vahşeti durdurmak isteyeceğini, vicdanının bu işkenceyi kabul etmeyeceğini düşünmekteyim.

konuyla ilgili olarak:
(bkz: hayvan deneylerinde uygulanan testler)
(bkz: hayvan deneylerinin alternatifleri)