ARA

çocuğun eline oyuncak niyetine hayvan veren anne - 2. yazı

ilgili tavşana bebek tarafından eziyet görsellerinin altına bu yorumlar yazılmış, bu şekilde tepki gösterilmiş çeşitli şahıslar tarafından. bu arada benim instagram dahil hiçbir sosyal ağ hesabım yok ve asla olmayacak. 

hakkında şöyle bir email aldığım şahıs.

"size bir konuda akıl danışmak istedim. dün gece instagram'da şöyle bir hesaba denk geldim. 

hesap sahibini hiç tanımıyorum. izmir'de yaşıyormuş anladığım kadarıyla. ben istanbul'da yaşıyorum. bu hanımefendi büyük bir sorumsuzlukla bir tavşana eziyet etmekte. başkaları da defalarca uyarmış. fakat kendisi her şey benim kontrolum altında ukalalığından başka bir şey demiyor. ne yazık ki bilinçsiz. hem de çok. hiç araştırmadan tavşan sahiplendiği bariz ortada.
şu videoda tavşan pilav yiyor. 
 .....
şu videoda tavşan yanlış tutuluyor ve stresli olduğu belli
 ....
şu videoda herkes tepki göstermiş küçük kız tavşana eziyet yapıyor
 .....
galerisini gezerseniz böyle daha başka videolar da var. hayvanı kuş kafesinde tutuyorlar. ve yorum kısmında gördüm tabi ki bu kısa bir gönül eğlencesi, komşusunun çiftliğinde yeri ayrılmış, büyünce oraya yolluycakmış tavşanı. ömürlük yuva ne demek bilmiyor bu hanımefendi. 
şimdi instagramda en azından böyle bir hesabın like almasını önlemek amaçlı öncelikle bu hesabı report etmeyi düşünüyorum. ama bu demek değil ki artık bu hesap donunca o tavşan huzura kavuşacak. tavşancık halen bilinçsiz ellerde. kadın panter emel burda mı şakaları bile yapıyor hiç utanmadan. acaba nasıl tepki gösterilebilir, ne yapılabilir bu durumda sizce diye sormak istedim."

not: (bu emailde belirtilen linkleri bazı nedenlerle burada vermemekteyim, bu şahsın hesabının bulunduğu bu kısmı sildim bu yüzden.)
bu bir videodan görüntü. videoda çocuk kulaklarını çekmek, hırpalamak, ezmek, üzerine basmak, sıkmak dahil türlü eziyetler yapıyor zavallı cana. bu da zavallı tavşan, canım yavrum benim, bu bilinçsiz insanların elinde eziyet görüyor. üstelik bu videolarda yer alan ve izleyenleri çok kızdıran görüntüler anlaşılan bu anneye göre topluma gösterilebilecek olan en hafif görüntüler, yani görüntülenir ve yayınlanabilir olanlar. videoya çekemeyecek kadar şiddet içeren yüzlerce durumun bu evde her an yaşandığından eminim bu zavallı tavşanla ilgili.