Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

çocuğunun eline oyuncak niyetine hayvan veren anne - 3. yazı

bu hayvana eziyete dair videoların altına hayvanseverler tarafından belirtilen yorumlarla tepki verilmiş. t ile başlayan hesabın sahibi bu şahıs. görüldüğü üzere tepkilere gayet laubali, vurdumduymaz, alaycı bir üslupla yanıt vermiş zira tüm hayvan düşmanlarının otrak özellikleri bunlardır. bu ve bunu gibiler için hayvanlar canlı olarak görülmez, onların yaşam hakkı yoktur, bu canlar yalnızca insanlar ve bu olayda bu kadının çocuğunu eğlendirmek, oyalamak için yaratılmışlardır. 

zavallı tavşana yapılan eziyetlere dayanamayanlar bu şekilde tepki vermiş, bu tür hayvana eziyet halleriyle karşılaşan (hem reelde, hem de sanalda) tüm duyarlı insanlara belirtttiğim hukuki yolları takip ederek hayvana eziyet edenlere yaptırım uygulanmasına ve eziyet gören canın kurtarılmasına vesile olmalarını önermekteyim. 
hayvana sahibi tarafından eziyet edilmesi şeklinde bir hayvan hakları ihlalinin ortaya çıkmış olması hasebiyle benden yardım isteyen hayvansevere aşağıdaki yolları takip ederek şikayet etmesini tembihlediğim "anne".

"olay kendi hayvanına eziyet şeklinde hayvan hakları ihlali.
bu durumda takip edilmesi gereken yollar bu şekilde:
http://www.turseng.com/…na-eziyet-eden-sahslar.html - bu dilekçeyi olaya uyarlayın ve varsa facebook hesabınızda, yoksa bir imza sitesinde yayınlayın. 
bana yazdığınız emaili olduğu gibi kullanabilirsiniz dilekçenin olay bölümünde. şahsa ait tüm linkleri de ekleyin.
2. önce kendiniz dilekçeyi bu adreslere gönderin. istanbul@ormansu.gov.tr, bolge1@ormansu.gov.tr, dkmp@ormansu.gov.tr , hmumcuoglu@ormansu.gov.tr 
tel: 2122625756/1255
faks: 2122625179 istanbul orman genel müdürlüğü 02122627710 - bu bilgilerden de takip edin daha sonra dilekçenin sonucunu, baskı yapın.
3. bu kurumun facebook hesabında da dilekçeyi paylaşın:
https://www.facebook.com/…ü/323633624443716?fref=ts
4. facebook hesabınızda yayınladığınız dilekçenin linki tüm sosyal ağlarda (twitter/instagram/forumlar/bloglar v.s.) paylaşarak diğer hayvanseverlerin de katılmasını sağlayın. ne kadar çok takip eden olursa bu olayı, ne kadar çok şikayet edilirse, o kadar etkili olur, sonuç elde edilir.
dilekçeyi yayınladığınız facebook veya imza kampanyası linkini bana da gönderin. 
ben hem blog'da, hem de ekşisözlük'te linki yayınlayarak katılım sağlanmasını öneririm.
5. instagrama animal abuse olarak şikayet edilmeli ancak tüm yukarıdaki yollar takip edildikten sonra. zira şahsın hesabının silinmesi halinde yaptırım uygulamaya yetkili kurum hesap sahibini bulamaz.
not: gerçek ad, soyad veya iletişim bilgilerinizi eklemeniz şart değil dilekçeye. isterseniz sahte ad, soyad kullanabilirsiniz, iletişim kısmına da email verebilirsiniz.
olayın peşini bırakmamanızı, mutlaka yukarıda belirttiğim yolları takip etmenizi, beni de kısa zamanda haberdar etmenizi önermekteyim."

not: olayda yetkili kurum olayın izmir'de gerçekleşmiş olması hasebiyle tabi ki, izmir orman ve su işleri şube müdürlüğü. olaydan duyduğum üzüntü nedeniyle bilgi verirken yanlışlıkla istanbul orman ve su işleri şube müdürlüğünün bilgilerini vermişim. 
bu belirttiğim yollar benzer durumların ya reel yaşamda yada sosyal ağlarda yaşandığının farkedilmesi üzerine tüm hayvan haklarına duyarlı şahıslar tarafından takip edilmeli, zavallı hayvanların kurtarılmasına vesile olunmalı mutlaka. olaya ilişkin gelişme, detay ve diğer bilgilerle birlikte capsleri daha sonra vereceğim bu başlık altında inşallah.